اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸
یک نماینده مجلس تاکید کرد

افزایش کمک هزینه ازدواج به علت بالا رفتن قیمت دلار

افزایش کمک هزینه ازدواج به علت بالا رفتن قیمت دلار

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: کمک هزینه ازدواج برای زوج‌های جوان نباید کمتر از ۵۰ میلیون تومان باشد چراکه در حال حاضر همه چیز برمبنای دلار حساب می‌شود.

رسول خضری با اشاره به اعلام تامین اجتماعی مبنی بر کمک هزینه ازدواج که یکی از تعهدات این سازمان است گفت: این کار پسندیده است اما مبلغ آن بسیار ناچیز است؛ به نظر من مبالغ باید بر اساس تورم، گرانی و وضعیت اقتصادی مملکت تعیین شود تا این عزیزان بتوانند در این سنت حسنه بیشتر سهیم باشند. این قضیه از قدیم هم بوده و سازمان تامین اجتماعی هم همیشه به این موضوع متعهد بوده است اما مبلغ آن باید بیشتر شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس،گفت: کمک هزینه ازدواج برای زوج‌های جوان نباید کمتر از ۵۰ میلیون تومان باشد چراکه در حال حاضر همه چیز برمبنای دلار حساب می‌شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مبلغ کمک هزینه ازدواج بین 5 تا 10 میلیون است افزود: با این مبلغ نمی‌شود زندگی را سر و سامان داد و باید مبالغ را بر اساس مشکلات گرانی بالا ببرند و مبلغ را به گونه‌ای بالا ببرند که زوج بتوانند حداقلی برای زندگی خود تهیه کنند.

وی با تاکید براینکه اگر سیاست‌های تشویقی در میان نباشد همه زمین‌گیر می‌شوند تصریح کرد: کمک هزینه ازدواج برای زوج‌ها باید بتواند حداقل برای رهن یک منزل داده شود چراکه تا سال 1410 اگر با این منوال پیش برویم جزء کشورهای پیر می‌شویم و باید یک جهشی در این میان باشد و سیاست‌های تشویقی وجود داشته باشد تا ازدواج‌ها به راحتی صورت بگیرد.


کمک هزینه ازدواج برای زوج‌های جوان نباید کمتر از 50 میلیون تومان باشدعضو کمیسیون اجتماعی مجلس، خاطر نشان کرد: واقعیت این است که کمک هزینه ازدواج برای زوج‌های جوان نباید کمتر از 50 میلیون تومان باشد چراکه در حال حاضر همه چیز برمبنای نرخ دلار حساب می‌شود./ خانه ملت

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.