سردار مهری گفت:

صندلی کودک در خودروها اجباری می شود

اجتماعی /
شناسه خبر: 415505

از سال ۸۴ تاکنون ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار مصدوم تصادفات رانندگی داشته‌ایم که از این میزان ۲۷۷ هزار نفر کشته شدند.

اخبار اجتماعی ایران/ سردار تقی مهری، رییس پلیس راهور ناجا در دومین یادبود قربانیان سوانح ترافیکی درباره پویش مردمی "با احتیاط میرانم" گفت: یکی از اقدامات فرهنگ ترافیک، پویش‌های مردمی است که برای آگاهسازی و از بین بردن زمینه‌های پرخطر ترافیکی از آن استفاده کنیم.

وی با اشاره به آمار جانباختگان و مصدومان سوانح رانندگی طی سال های گذشته گفت: از سال ۸۴ تاکنون ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار مصدوم تصادفات رانندگی داشته‌ایم که از این میزان ۲۷۷ هزار نفر کشته شدند.

وی تاکید کرد: در تصادفات رانندگی یکی از قشرهایی که بیشترین صدمه را می‌بینند، کودکان هستند و این پویش برای حمایت از کودکان است.

سهم خودروها در تصادفات جاده ای

رییس پلیس راهور ناجا در پاسخ به این سوال که در حوادث اخیر اتوبوس‌های بین شهری و کامیون‌ها و تریلی‌ها سهم بیشتری در تصادفات جاده‌دای داشتند، گفت: در حال حاضر خودروهای سواری و شخصی بیشترین تردد را در جاده‌های کشور دارند و سهم کامیون و اتوبوس نسبت به خودروهای شخصی در تصادفات کمتر است.

سردار مهری با بیان اینکه ۸ درصد جانباختگان تصادفات رانندگی کودک هستند، تصریح کرد: با سایر دستگاه‌های مربوطه پیگیریم که صندلی کودک در خودروها اجباری شود و از خودروسازان خواسته‌ایم که جایی برای صندلی کودک درنظر بگیرند.

وی در پایان گفت: ۳۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز داریم که حدود ۲ هزار مورد آنها در اطراف شهرهاست./ ایلنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.