اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

۷ میلیارد تومان کمک هزینه کاشت حلزون شنوایی

۷ میلیارد تومان کمک هزینه کاشت حلزون شنوایی

محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره): سال گذشته ۵ میلیارد تومان برای پیشگیری از تولد کودکان ناشنوا هزینه شد.

اخبار اجتماعی/ محمد مخبر در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری کاشت حلزون شنوایی گفت: سال گذشته ۵ میلیارد تومان برای پیشگیری از تولد کودکان ناشنوا هزینه شد و امروز نیز ۷ میلیارد تومان برای تفاهم نامه کمک هزینه کاشت ۳ هزار حلزون شنوایی در نظر گرفته ایم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) افزود: ۴۰۰ هزار فرصت شغلی در همین وضعیت فعلی در مناطق محروم ایجاد کرده ایم، مراکز درمانی نیمه تمام زیادی را در مناطق محروم تکمیل کردیم و تحویل دادیم.

وی با بیان اینکه ما ۲ هزار زوج نابارور را هدف گذاری و برای درمان آن‌ها اقدام کردیم، گفت: سالانه ۳-۴ هزار میلیارد تومان در روستا‌ها برای ارائه انواع خدمات هزینه کرده ایم. مخبر افزود: ما ۲ هزار جهیزیه را اکنون سامان داده ایم که از هفته آینده توزیع می‌شود.

همچنین در این مراسم مدیر عامل بنیاد خیریه شنوایی بخشی شفا نیز  گفت: تاکنون  در کشور برای بیش از ۱۰ هزار نفر کاشت حلزون انجام شده است و سالانه ۱۵۰۰ نفر به این جمعیت اضافه می‌شود.محمد اجل لوئیان افزود: انتخاب افراد مورد نیاز به حلزون شنوایی و تامین قطعات برای آن‌ها بسیار موضوع مهمی است.

وی گفت: از سال ۱۳۹۵ بنیاد خیریه شنوایی بخشی شفا شروع به فعالیت کرده است و از سال ۹۶ آزمایش‌های شنوایی را آغاز کردیم و در این سال‌ها برای ۱۴۸۷ نفر کمک هزینه کاشت حلزون را تامین کردیم همچنین ۳۵ میلیارد ریال کمک در این حوزه انجام داده ایم.

اجل لوئیان افزود: امروزه در ایران دیگر کودکی نداریم که بخاطر فقدان تمکن مالی والدین، کاشت حلزون شنوایی برای او به تعویق بیافتد./ صدا و سیما

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.