اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
معاون وزیر نیرو:

پیک تابستان را پشت سر گذاشتیم/تابستان 98 خاموشی نداریم

پیک تابستان را پشت سر گذاشتیم/تابستان 98 خاموشی نداریم

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اظهار داشت: پیک تابستان را در سال 97 پشت سر گذاشتیم و بنابر بررسی های صورت گرفته، با توجه به کاهش دما، در روزهای باقی مانده از تابستان دیگر شاهد افزایش مصرف به بیش از 55 هزار مگاوات نخواهیم بود.

معاون وزیر نیرو گفت: مدیریت تأمین و مدیریت تقاضا دو محور اصلی برنامه های ما برای پوشش پیک برق سال ۹۸ است و امیدوارم با اجرای دقیق برنامه ها، در تابستان ۹۸ شاهد بروز خاموشی نباشیم.

همایون حائری افزود: بیشترین مصرف لحظه ای برق در سال جاری مربوط به روز بیستم تیرماه با ثبت مصرف لحظه ای 57 هزار و 97 مگاوات بود و بیشترین مقدار تأمین برق در پیک سال جاری از محل تولید نیروگاههای حرارتی تأمین شد.

 نوع مصرف برق محور اصلی بهینه سازی مصرف است

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه "بار کاهش تولید برق در نیروگاههای برق آبی را نیروگاههای حرارتی بر دوش کشیدند"، گفت: با وجود اینکه افزایش ظرفیت بخش تولید را در دستور کار داریم اما برای بخش مصرف هم باید فکری کرد.

وی ادامه داد: امیدوارم با تغییر ساختار تعرفه گذاری، به سمت بهینه تر مصرف کردن برق در کشور حرکت کنیم اما بدون شک آن چیزی که مصرف را بهینه می کند، نهادینه شدن رعایت الگوی مصرف در فرهنگ مصرفی کشور است و در این بین، مردم و نوع نگرش آنها به انرژی برق، محور اصلی بهینه سازی مصرف است.

حائری با بیان اینکه "برنامه ریزی برای پیک برق سال 98 آغاز شده"، گفت: مدیریت تأمین و مدیریت تقاضا دو محور اصلی برنامه های ما برای پوشش پیک برق سال 98 است و امیدوارم با اجرای دقیق برنامه ها، در تابستان 98 شاهد بروز خاموشی نباشیم./تسنیم

بیشتر بخوانید

قطع برق تعدادی از سازمان های پرمصرف تهران

پیک برق در کانال 57 هزار مگاوات

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.