اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

ولوو تا سال ۲۰۲۰ خودروی «ضد مرگ» خواهد ساخت

ولوو تا سال ۲۰۲۰ خودروی «ضد مرگ» خواهد ساخت

یکی از دلایل شهرت و محبوبیت مدل های S ماشین های تسلا، ایمنی بسیار بالای این وسایل نقلیه است. در همین راستا کمپانی های خودروساز دیگری همانند ولوو نیز برای ارتقا سطح ایمنی سرنشینان ماشین هایشان بی وقفه در تلاش هستند تا بتوانند تا حد ممکن از جان مسافران محافظت نمایند.

ایران آنلاین / یکی از دلایل شهرت و محبوبیت مدل‌های S. ماشین‌های تسلا، ایمنی بسیار بالای این وسایل نقلیه است. در همین راستا کمپانی‌های خودروساز دیگری همانند ولوو نیز برای ارتقا سطح ایمنی سرنشینان ماشین هایشان بی وقفه در تلاش هستند تا بتوانند تا حد ممکن از جان مسافران محافظت نمایند.

اما کمپانی سوئدی یاد شده کمی پا را فراتر گذاشته و اعلام نموده قرار است تا سال ۲۰۲۰ میلادی ماشین‌هایی را روانه بازار نماید که صد در صد «ضد مرگ» هستند.

مدیر عامل دفتر آمریکای شمالی این شرکت پیش بینی نموده تا چند سال آینده مشتری‌هایی که ماشین‌های سدان یا شاسی بلند Volvo را خریداری می‌کنند هرگز در اثر تصادف کشته نخواهند شد و حتی جراحت‌های عمیق نیز نخواهند داشت.

این ایده از لحاظ نظری بسیار آسان به نظر می‌رسد، اما اجرائی نمودن آن با مشکلاتی عدیده‌ای همراه خواهد بود. کمپانی یاد شده در نخستین قدم باید ایمنی داخلی خودرو‌های خود را تا حد امکان افزایش دهد. سپس از تکنولوژی‌های پیشرفته همانند سیستم ایجاد فاصله طولی در جاده و ردیاب‌های تشخیص حیوانات به منظور پیشگیری از انواع تصادفات استفاده نماید.

البته جا دارد اشاره نمائیم که پیش از این نیز چنین فناوری‌هایی را در ماشین‌های دیگر شاهد بوده ایم، اما اینکه یک خودروساز با اطمینان کامل در مورد ایمنی کامل محصولات آتی خود سخن بگوید کاملا جدید است و می‌توان آن را تا حدی تحسین بر انگیز برشمرد.

کپی