اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

قیمت مرغ منجمد از 1 کیلو نان سنگک ارزان‌تر است

قیمت مرغ منجمد از 1 کیلو نان سنگک ارزان‌تر است

یک مقام مسئول گفت: با توجه به افزایش عرضه مرغ در کشتارگاه‌ها، ازدیاد تقاضا در عید قربان تأثیری بر نوسان قیمت نخواهد داشت.

ایران آنلاین / محمد یوسفی، رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، از کاهش 300 تومانی نرخ مرغ از ابتدای هفته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 7 تا 7 هزار و 500، مرغ آماده به طبخ میدان بهمن 9 هزار و 700 و خرده فروشی‌های سطح شهر از 9 تا 11 هزار و 200 تومان متغیر است. وی افزود: هم اکنون شرکت پشتیبانی امور دام هر کیلو مرغ گرم را با نرخ 7 هزار و 990 تومان و مرغ منجمد با قیمت 6 هزار و 200 تومان در غرفه‌های میادین میوه و تره بار عرضه می‌کند که با این وجود می‌توان گفت عرضه مرغ منجمد با این نرخ رایگان است چرا که قیمت آن از یک کیلو نان سنگک ارزان‌تر است.


گوشت سفید
یوسفی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش تقاضا در عید قربان بر قیمت مرغ تأثیرگذار خواهد بود، بیان کرد: با توجه به افزایش عرضه، ازدیاد تقاضا به سبب برگزاری جشن ها و مراسم مختلف تأثیری بر نوسان قیمت‌ها در بازار نخواهد داشت، ضمن آنکه در تالارهای عروسی از مرغ‌های منجمد توزیعی از سوی شرکت پشتیبانی امور دام استفاده می‌شود. رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در پایان قیمت مرغ در روزهای آتی را پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به خنک شدن هوا، کاهش تلفات جوجه و رشد و وزن گیری سریع مرغ پیش‌بینی می‌شود که قیمت مرغ از ابتدای هفته آینده با کاهش در بازار روبه‌رو شود./ باشگاه خبرنگاران

 

کپی