اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

قهرمان "کی وان" دنیا شدیدا در فکر انتقام از سانداکار ایرانی!

قهرمان "کی وان" دنیا شدیدا در فکر انتقام از سانداکار ایرانی!

حمیدرضا قلی پور قهرمان تیم ملی ووشو ایران برای تکرار(ری مچ) دیدار مسابقات جهانی روسیه با "دنیل جیتا" قهرمان کی وان دنیا به رمانی دعوت شد.

ایران آنلاین  چهاردهمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی بزرگسالان جهان مهرماه سال گذشته(96) به میزبانی شهر «کازان» روسیه پیگیری شد و در پایان این مسابقات تیم ملی ووشو ایران عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرد.

حمیدرضا قلی پور نماینده سنگین وزن تیم ملی ووشو ایران در این رقابت‌ها موفق به کسب مدال نقره چهاردهمین دوره از مسابقات قهرمانی جهان شد. در این رقابت‌ها قلی پور در نیمه نهایی به مصاف " دنیل جیتا" ووشو کار رومانی رفت که توانست در دو راند این ووشوکار سنگین وزن را شکست دهد. " دنیل جیتا" در سازمان" گلوری" یکی از معتبرترین های سازمان "کی وان" فعالیت می‌کند. قلی پور در مسابقات جهانی ووشو موفق شد این حریف خود را با بیش از 20 کیلوگرم اختلاف وزن شکست دهد، حالا با گذشت نزدیک به یک سال از آن مبارزه، رئیس فدراسیون ووشو رومانی طی تماسی از سوی " دنیل جیتا" از قلی پور دعوت به عمل آورد تا وی اواخر شهریور ماه راهی رومانی شود و در تکرار (ری مچ) مسابقات جهانی با "دنیل جیتا" مبارزه کند.

این رقابت‌ها در شهر بخارست قرار است برگزار شود و در صورت اعلام آمادگی قلی پور؛ این رقابت سنگین در یک ورزشگاه چهار هزارنفری پیگیری می‌شود. قلی پور در حال حاضر در وزن 90 کیلوگرم تمرینات خود را برای حضور در مسابقات جهانی ووشو پیگیری می‌کند اما " دنیل جیتا" با 120 کیلوگرم وزن در سازمان "گلوری" کی وان مبارزه می‌کند. با توجه به اختلاف وزن 30 کیلویی که به این دو ورزشکار وجود دارد، باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا قلی پور این دعوت را قبول می‌کند یا اینکه همچنان تمرینات خود را جهت حضور در مسابقات جهانی ووشو پیگیری می‌کند.

طلای بازی‌های آسیای گوانگ‌ژو (۲۰۱۰) در وزن 75 کیلوگرم، طلا مسابقات قهرمانی جهان مچین (۲۰۰۷) در وزن ۸۰ کیلوگرم، مدال نقره مسابقات جهانی تورنتو (۲۰۰۹) در وزن ۸۵ کیلوگرم، مدال طلای مسابقات جهانی استانبول (۲۰۱۱) در وزن ۸۵ کیلوگرم، مدال طلای مسابقات جهانی مالزی (۲۰۱۳) در وزن ۸۵ کیلوگرم،‌مدال طلای مسابقات جهان اندونزی (۲۰۱۵) در وزن ۹۰ کیلوگرم و مدال طلا مسابقات جهان اندونزی( ۲۰۱۶) و مدال نقره مسابقات جهانی روسیه در سال 2017 گوشه‌ای از افتخارت حمیدرضا قلی پور است که این روزها برای حضور در مسابقات جهانی بعدی تمرینات خود را پیگیری می‌کند./ فارس

کپی