اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸؛

اولین فینالیست های کشتی فرنگی؛ محمد علی گرایی و حسین نوری

اولین فینالیست های کشتی فرنگی؛ محمد علی گرایی و حسین نوری

محمد علی گرایی و حسین نوری به فینال بازی‌های آسیایی راه یافتند اما بهنام مهدیزاده و علی اکبر حیدری راهی مسابقه رده بندی شدند.

ایران آنلاین / در ادامه‌ رقابت‌های چهار وزن کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی در جاکارتای اندونزی، محمد علی گرایی برای رسیدن به فینال وزن ۷۷ کیلوگرم برابر شوهی یابیکو از ژاپن قرار گرفت که به برتری ۸ بر یک رسید و اولین فینالیست کشتی فرنگی در بازیهای آسیایی شد.

همچنین حسین نوری ، کشتی‌گیر ۸۷ کیلوگرم ایران در نیمه نهایی برابر محمد حسن از یمن قرار گرفت که هشت بر صفر پیروز شد و به فینال رسید. نوری پیش از این ترکمنستان را 13 بر 4 برده بود.

اما در وزن ۱۳۰ کیلوگرم بهنام مهدی زاده، مقابل مامینجون عبدالله یف از ازبکستان با نمایشی ضعیف ۲ بر ۲ بازنده شد و به مسابقه رده بندی رفت. در تایم اول در حالی که کشتی گیر ازبکی به مهدیزاده ضربه زد داوران 2 امتیاز به کشتی گیر ازبک دادند اما در کمال تعجب مربیان ایران درخواست چلنج و بازبینی فیلم ندادند.

مهدیزاده در دور قبل مقابل لینگ ژی منگ از چین  در حالی که ۵ بر صفر پیش بود، با ضربه فنی به برتری رسیده بود و در دور نخست رامونوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشته بود.

همچنین علی اکبر حیدری پس از پیروزی مقابل رقیب اندونزیایی، در نیمه نهایی برابر هیو چول چو از کره جنوبی قرار گرفت که با نمایشی نه چندان خوب 4 بر 3 شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.

کپی