اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

توفان در سیستان 261 را به بیمارستان فرستاد

توفان در سیستان 261 را به بیمارستان فرستاد

261 نفر از مردم منطقه سیستان در شمال این استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک از 30 مرداد تاکنون روانه بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.

ایران آنلاین /

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کردند.

عبدالرحمن شهنوازی ادامه داد: 58 نفر از این افراد بستری و 203 نفر به صورت سرپایی درمان شدند.
مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به خشک بودن تالاب هامون و در نتیجه بروز پدیده توفان و گرد و خاک همواره مردم منطقه سیستان به دلیل مشکلات مختلف که عمده ترین آنها تنفسی و چشمی است به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها مراجعه می کنند.
به گفته کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان امروز چهارشنبه همزمان با عید سعید قربان به 37 برابر حد مجاز رسید.
مصدق گودرزی فر حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را 150 میکرو گرم بر مترمکعب عنوان کرد و گفت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان پنج هزار و 540 میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.
وی افزود: سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در سیستان به 100 کیلومتر بر ساعت رسید.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پدیده وزش باد شدید در برخی نقاط مستعد توفان گرد و خاک تا روز شنبه هفته آینده در شمال استان تداوم دارد به طوری که علاوه بر کاهش شدید کیفیت هوا اختلال در تردد جاده ای را به همراه دارد. /ایرنا
 

 

کپی