اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸؛

شوک بزرگ به تیم ملی ژیمناستیک ایران/ سامان مدنی مصدوم شد

شوک بزرگ به تیم ملی ژیمناستیک ایران/ سامان مدنی مصدوم شد

سامان مدنی در آستانه مسابقات تیمی ژیمناستیک دچار مصدومیت شد.

ایران آنلاین / در حالی که حدود یک ساعت دیگر مسابقات تیمی ژیمناستیک بازی‌های آسیایی در جاکارتا آغاز خواهد شد ، مصدومیت شدید سامان مدنی یکی از نفرات اصلی تیم ایران در این رقابت‌ها ، شوک بزرگی را به تیم ملی وارد کرده است.

این همان نکته‌ای است که زهرا اینچه درگاهی ، رئیس فدراسیون قبل از اعزام تیم به جاکارتا اعلام کرده بود. کمیته ملی المپیک در فهرست اولیه خود برای تیم ملی ژیمناستیک 2 سهمیه در نظر گرفته بود که با تلاش‌های شبانه روزی رئیس ، دبیر و دیگر عوامل فدراسیون ، سهمیه به 4 نفر رسید ، اما 4 نفری که در اصل 3 نفر 6 وسیله کار هستند.  این در شرایطی بود که به گفته رئیس فدراسیون، اعزام این تعداد نفرات ، ریسک بسیار بالایی داشت و با آسیب دیدن یک نفر، نتیجه تیمی کاملا تحت تاثیر قرار می‌گرفت، چون  کیخا رسما تک وسیله کار است و نمی توانند تاثیر مثبتی در ارتقاء نتیجه هشتمی داشته باشد.

با آسیب دیدن سامان مدنی، این اتفاق خطرناک متاسفانه رخ داد. این در حالی است که بیشتر کشورهای قدرتمند در این مسابقات با تیم کامل حاضر شدند اما در این مسابقات و تا اینجای کار نکات بسیار مثبتی هم دیده می‌شود ، حضور چهره های جوان در قالب تیم ملی ( محمدرضا خسرونژاد ، مهدی احمد کهنی و سامان مدنی ) درکنار ( سعید رضا کیخا ) نوید روزهای خوبی را برای ژیمناستیک کشورمان می‌دهد. خسرونژاد جوان ترین عضو تیم ملی در این بازی‌ها بسیار خوش درخشید و در حضور ژیمناست های قدرتمند جهان و المپیک در جایگاه دوازدهم ایستاد.

کپی