اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

برگزاری مراسم عید قربان در مشهدالرضا

برگزاری مراسم عید قربان در مشهدالرضا

همزمان با شب عید قربان، آستان ملائک پاسبان رضوی تجلی گاه شور و شادی و نمایش بندگی مومنان شد و زائران و مجاوران پس از حضور در مراسم باشکوه عرفه، آغاز دهه خجسته ولایت را جشن گرفتند.

ایران آنلاین /  پس از نجوای دعای عرفه در صحن و سرای بارگاه امام رئوف علی بن موسی الرضا (ع)، پس از اذان نقاره های حرم به صدا درآمد و عید بزرگ قربان را به تمام شهر نوید داد؛ صدای نقاره ها در تمام شهر مشهد طنین انداز شد و زائران را به سوی حرم فراخواند.
به همین مناسبت آستان انیس النفوس و شمس الشموس چراغانی شده و بوی عطر گلاب و گل در تمام اماکن متبرکه بارگاه منور رضوی پیچیده بود، معنویت این فضا جان را نوازش می داد و خیل عظیمی از زائران در برابر ساحت مقدس حضرت رضا (ع) سرتعظیم فرودآورده و رسم بندگی در برابر ایزد متعال و انسان برگزیده اش را به جا آوردند.
خیابان های منتهی به حرم چراغانی شده و نورافشانی ها در آسمان شهر، شب را چون روز روشن کرده بود، ایستگاه های صلواتی برپا و مومنان مشغول توزیع شربت و شیرینی بین مردم این شهر بودند و همگان رو به سوی میعادگاه عاشقان به حرکت درآمدند تا ضمن عرض تبریک به محضر مولایشان حضرت رضا(ع) از چشمه جوشان معرفت رضوی سیراب شوند.
مراسم محوری جشن آغاز دهه ولایت در صحن جامع رضوی با حضور زائران و مدیحه سرایی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برگزار شد، پس از سخنرانی یکی از کارشناسان مذهبی ، دعای روح بخش توسل در بارگاه منور رضوی قرائت شد.
بامداد امروز نیز نماز پرفیض عید قربان به امامت آیت الله علم الهدی با حضور پرشور و میلیونی زائران بارگاه رضوی اقامه شد، بیان احکام نماز عید قربان در جمع زائران و مجاوران توسط حجت الاسلام رضوی‏‌ نسب و سخنرانی امام جمعه مشهد از دیگر بخش‌ های این مراسم بود./ایرنا

کپی