اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹
دادستان کرج:

7 درصد بازداشتی‌های تجمعات مرداد در کرج خانم بودند

7 درصد بازداشتی‌های تجمعات مرداد در کرج خانم بودند

دادستان عمومی و انقلاب کرج گفت: هفت درصد از بازداشت شدگان اخیر کرج را بانوان تشکیل می‌دادند که اکثر آنان نیز آزاد شده‌اند

ایران آنلاین / حاجی‌رضا شاکرمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت رسانه و نقش آن در بهبود شفافیت گفت: شفافیت و فساد با هم نسبت عکس دارند و هرچه شفافیت در جامعه بیشتر باشد فساد هم کمتر خواهد شد.

شاکرمی افزود: رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی باید زبان گویای مردم باشند و در خبررسانی به پیشگیری از التهاب و آبروی افراد توجه کنند.

وی با بیان اینکه رسانه ابزاری برای نظارت عمومی مردم بر مسئولین است خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید بدون اغماض حرف خود را بزنند اما نباید موجب تخریب دیگران و یا تشویش اذهان عمومی شوند.

دادستان عمومی و انقلاب کرج در ادامه به مسئولیت مدیران در قبال رسانه‌ها نیز اشاره و اظهار کرد: مدیران باید در برابر انتقاد درست، صحیح و قانونمند رسانه‌ها پاسخگو باشند.

وی به نقش رسانه در جهت‌دهی به افکار عمومی اشاره و تصریح کرد: افکار عمومی در اکثر جوامع، حکومت‌ها را وادار به اتخاذ تصمیماتی می‌کند که مردم می‌خواهند و یکی از ابزارهای وادار کردن حکومت‌ها به تصمیمات درست رسانه‌ها هستند.

شاکرمی در ادامه خاطرنشان کرد: در استان نیز ما همیشه سعی کرده‌ایم تا جایی که امکان‌پذیر است اطلاع‌رسانی نسبت به مسائل مهم را در دستور کار قرار دهیم.

هفت درصد بازداشت شدگان تجمعات مرداد خانم بودند

دادستان عمومی و انقلاب کرج در بخش دیگری از این نشست به تجمعات اخیر در کرج اشاره و اعلام کرد: در این تجمعات افرادی دستگیر شدند که با اکثر آنان با رأفت اسلامی برخورد شد و آزاد شدند اما برای افرادی که دست به تخریب زدند و در این اغتشاشات نقش داشتند پرونده قضایی تشکیل شد و در این راستا افراد دیگری نیز شناسایی شده‌اند.

وی افزود: در این تجمعات مجموعاً هفت درصد از بازداشت شدگان را بانوان تشکیل می‌دادند که اکثر آنان نیز آزاد شده‌اند.

شورای شهر در این یکسال نمره قبولی نگرفته است

شاکرمی به مسائلی که این روزها در مدیریت شهری کرج به خصوص شورای شهر به وجود آمده است نیز اشاره کرد و گفت: شورای شهر کرج در این یکسال نمره قبولی نگرفته و مردم نیز از عملکرد آن راضی نیستند؛ بر همین اساس نیز بسیاری از مردم از ما می‌خواهند به عنوان مدعی‌العموم به موضوع ورود کنیم اما تاکنون به نظر شورا احترام گذاشته‌ایم.

دادستان عمومی و انقلاب کرج افزود: عملکرد یکساله شورای شهر کرج باعث خسارت سنگینی به مردم شده است؛ ما به نوع نظارت شورا بر شهرداری گله داریم چون بیشتر از آنکه نظارت بر خدمات باشد نظارت بر انتصابات است.

وی ادامه داد: بنابراین انتظار داریم شورا به وظایف ذاتی خود عمل کند؛ اگر تا هفته آینده وضعیت کنونی را تعیین تکلیف نکنند گزارشی از شورا تهیه خواهد شد و اگر این روند ادامه پیدا کند به عنوان مدعی‌العموم اقدام می‌کنم؛ البته امیدواریم کار به برخورد قانونی کشیده نشود.

شاکرمی در پایان تصریح کرد: اگر به این نتیجه برسیم که اختلافات در شورا ادامه دارد اجازه ادامه ضرر را نخواهیم داد و مجبور می‌شویم در جایی این مسائل را قطع کنیم./ ایسنا

کپی