اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
حجت‌الاسلام اکبری در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی:

تصاویر مربوط به حضور نیروهای سپاه در تجمع توهین آمیز طلاب واقعی نیست

تصاویر مربوط به حضور نیروهای سپاه در تجمع توهین آمیز طلاب واقعی نیست

انتقادهای بی سابقه علما و مراجع سرشناس از تجمع جنجالی طلاب و شعارهای پر از تهدید و توهین در این تجمع، هنوز هم بازتاب گسترده در محافل خبری دارد. در این میان آیت الله مکارم در بیانی صریح تر این حرکت را یک فاجعه خواند. در ادامه ایشان با از سپاه پاسداران خواست تا در باره این واقعه تلخ توضیح دهد. این موضع گیری صریح آیت الله مکارم باعث شد دیروز سپاه بلافاصله در بیانیه ای شایعه دخالت در سازماندهی این تجمع را تکذیب کند و امروز نیز به دیدار مراجع بروند

 ایران آنلاین / در حریان این تجمع جنجالی سخنران مراسم ، رحیم پور ازغدی در اظهاراتی اهانت آمیز مدعی شد که مراجع قم در درس خارج سکولار سازی می کنند اما اتفاق جنجالی تر پلاکاردهایی بود که از سوی نیروهای پشت صحنه میان طلاب توزیع شده بود و در یکی از آنها با شعار این که :آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت» اشاره مستقیم به نحوه فوت آیت الله هاشمی کرده و رئیس جمهور را به مرگ تهدید کرده بود

به گزارش روابط عمومی سپاه استان قم، در پی حواشی پیش آمده در تجمع جمعی از طلاب در مدرسه علمیه فیضیه و درخواست پاسخگویی آیت الله مکارم شیرازی از فرماندهان سپاه در مورد حضور احتمالی جمعی از پاسداران در این گردهمایی، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن اکبری، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان، حجت الاسلام طیبی‌فر، فرمانده تیپ امام صادق (ع) و جمعی از فرماندهان سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) با این مرجع تقلید عالم تشیع دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در این دیدار با تاکید بر نقش روحانیت در شکل گیری انقلاب اسلامی ایران و تلاش برای دفاع از اسلام و مذهب اهل‌بیت (ع) و حضور ویژه و به موقع در صحنه‌های حساس نظام اسلامی و مبارزه در عرصه جنگ سخت و نرم در مورد مسائل پیش آمده در اجتماع طلاب در مدرسه فیضیه توضیحاتی را ارائه کرد.

سپاه در شکل گیری و برگزاری این تجمع هیچ نقشی نداشت

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قم گفت: سپاه در شکل گیری و برگزاری این تجمع هیچگونه نقشی نداشته و هیچ یک از نیروهای این نهاد در این برنامه حضور نداشتند و تصاویری که در بعضی رسانه‌ها از حضور اعضای سپاه در این برنامه منتشر شده مربوط به مراسم دیگری بوده و انتشار این عکس‌ها اقدامی ناشیانه در راستای تخریب نهاد مقدس سپاه بوده است.

در ادامه حجت الاسلام طیبی‌فر، فرمانده تیپ امام صادق(ع) به تشریح موضوع پیش آمده در تجمع طلاب پرداخت و ابراز کرد: با توجه به تاکید بنده، پلاکاردهای غیر سخنان مقام معظم رهبری جمع آوری شد و پیشگیری لازم در مورد بروز اتفاقات ناگوار انجام شد.

کپی