اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

پاسخ محسن هاشمی به شایعات درباره یک عضو شورای شهر

پاسخ محسن هاشمی به شایعات درباره یک عضو شورای شهر

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران به ارائه توضیحاتی در خصوص غیبت زهرا نژادبهرام در جلسات شورا پرداخت.

ایران آنلاین / محسن هاشمی رفسنجانی در هشتاد و یکمین جلسه شورای شهر تهران که امروز، سه‌شنبه برگزار شد، در جمع خبرنگاران حضور یافت و به سوالات آنان پاسخ داد. وی در پاسخ به سوالی در خصوص علت غیبت زهرا نژاد بهرام طی دو جلسه پس از پایان تعطیلات شورای شهر ابتدا گفت: خبر ندارم و باید از خودشان بپرسید.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه چرا با تمام شدن تعطیلات نژاد بهرام در شورا حضور نیافته، اظهار کرد: حتما تهران است.

رئیس شورای شهر تهران افزود: اعضای شورا برای گرفتن مرخصی اعلام نمی‌کنند که کجا خواهند رفت و نبود وی در این جلسه با گرفتن مرخصی از بنده انجام شده است و می‌دانم هم که کجا هست اما لازم نیست بگویم ولی قطعا شایعات طرح شده درست نیست.

وی در ادامه با اشاره به حضور افشانی در جلسه امروز شورا گفت: طرح دو فوریتی شهرداری در جلسه امروز بررسی شد و چون مهم بود دو فوریتی ارائه شده بود.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه بعضی اعضا اعتقاد داشتند که طرحی با این تعداد تبصره نمی‌تواند دو فوریتی باشد، افزود: بر این اساس سعی شد تا ما این جلسه را به آن اختصاص دهیم تا اکثر اعضا نسبت به این طرح شناخت لازم را پیدا کنند و به درستی رأی بدهند، لذا اعضا با جدیت در بحث‌ها شرکت کردند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه این نوع بررسی تجربه اول ما بود، گفت: گاهی اوقات بحث‌ها پیچیده می‌شد و در نهایت تمام بندها به دقت رسیدگی و نسبت به موارد لازم رأی گیری انجام شد و دو فوریت آن به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: تفاوت این طرح با آنچه که در گذشته بود در این است که وقتی افراد در گذشته می‌خواستند پرداخت نقد کنند، تخفیف مناسبی دریافت نمی‌کردند، اما در طرح جدید این موضوع کمتر شد و کسانی هم که قسط پرداخت می‌کنند باید 50 درصد مصوب شورای پول و اعتبار را پرداخت کنند و اگر کسی نقد و یا 50 درصد تخفیفات را پرداخت کند، می‌تواند بین 15 تا 24 درصد تخفیف بگیرد.

هاشمی رفسنجانی افزود: این طرح در جهت اخذ مطالبات است و فکر نمی‌کنم که بتواند مسکن را از رکود خارج کند. رئیس شورای شهر تهران ادامه داد:‌ در هیئت تصویب قرار شده به جای نماینده شورای استان، نماینده شورای تهران معرفی شود که ما هم امروز آقای میرلوحی را به عنوان نماینده شورای تهران در هیئت تصویب انتخاب کردیم.

وی در ادامه با بیان اینکه درگیری در میان اعضای شورای شهر بسیار کم و همدلی بسیار بالاست، گفت: اعضای شورای پنجم دچار همدلی افراطی هستند./ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی