اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

هنیه: برای تحقق آشتی فلسطینی باید تحریم‌ها علیه غزه برداشته شود

هنیه: برای تحقق آشتی فلسطینی باید تحریم‌ها علیه غزه برداشته شود

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در خطبه های نماز عید قربان در غزه گفت: برای تحقق آشتی فلسطینی باید تحریم ها از نوار غزه برداشته شود.

ایران آنلاین /به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری'فلسطین الیوم'، هنیه بر قطع همکاری امنیتی با رژیم اشغالگر قدس که با تدوام بازداشت ها در کرانه باختری همچنان مقاومت را هدف قرار داده، تاکید کرد.

وی تاکید کرد که به رغم توطئه ها و رنج و دردی که به ملت فلسطین تحمیل می شود، اعیاد ما حامل بشارت های زیادی برای مردم است.
هنیه با وعده اینکه خبرهای خوشی در راه است، افزود: ما در حال تلاش برای رفع محاصره ناعادلانه از مردم نوار غزه هستیم.
رئیس دفتر سیاسی حماس افزود: 'راه پیمایی های بازگشت' و مقاومت مردم غزه اعتبار جدیدی به مساله امت بخشید و ما توانستیم قرارداد 'دونالد ترامپ' با هدف از بین بردن مساله فلسطین و پایان دادن به حق بازگشت به سرزمین های اشغالی را ناکام بگذاریم .
وی تاکید کرد که به زودی بدون دادن هرگونه امتیاز سیاسی، محاصره از نوار غزه برداشته می شود .
هنیه با تاکید بر اینکه هرگونه راه حل بحران غزه باید بدون بهای سیاسی باشد، گفت: ما برای رفع محاصره ، بهای سیاسی پرداخت نخواهیم کرد و این راه حل با توافق ملی ، تضمین امنیت و اجرای بندهای مورد توافق، حاصل خواهد شد.
وی در خصوص مذاکرات قاهره نیز گفت: هیات ما در پایتخت مصر در دو زمینه مذاکره کرد، یکی بحث پرونده داخلی از طریق گفت وگوی فلسطینی - فلسطینی برای آشتی و حمایت از اصول، حقوق و رفع محاصره غزه و دیگری گفت و گو میان گروه ها با مقامات مصری به منظور هماهنگی در اقدامات عملی مقابله با دشمن بود.
هنیه اضافه کرد: معتقدیم رویارویی با اشغالگر فقط از طریق وحدت داخلی ، وحدت عربی و اسلامی و توافق بین المللی درباره حقوق ثابت مردم فلسطین صورت می گیرد .
رییس دفتر سیاسی حماس، آشتی ملی برای توافق درباره رفع تحریم های تشکیلات خودگردان بر نوار غزه، تعهد به اجرای توافقنامه 2011 و تشکیل حکومت وحدت ملی و برگزاری نشست ملی بر اساس توافق های گذشته را از موارد مطرح شده در مذاکرات قاهره عنوان کرد.
هنیه خواستار پایان دادن به اختلافات و وحدت امت و تمرکز تلاش ها برای مساله فلسطین و قدس شد.

** آزاد سازی مسجد الاقصی فقط با وحدت صورت می گیرد
جنبش حماس در سالگرد به آتش کشیدن مسجد الاقصی توسط صهیونیستها اعلام کرد که آزاد سازی فلسطین و مقابله با توطئه ها در راس آن توطئه 'معامله قرن' نیاز مبرم به وحدت صفوف و وحدت جبهه ملی فلسطین دارد.
حماس در بیانیه ای تاکید کرد که برای تحقق آشتی ملی پایبندی به توافقات، رفع فوری تحریم های تشکیلات خودگردان علیه نوار غزه و تشکیل حکومت وحدت ملی، برگزاری انتخابات عمومی برای مجلس، ریاست و شورای ملی جدید فلسطین، ضروری است .
این بیانیه افزود که هدف اصلی ما آزاد سازی فلسطین ، مقدسات اسلامی و مسیحی در راس آن قدس و مسجد الاقصی است.
حماس در این بیانیه خواستار آزادی فلسطین و قدس، بازگشت آوارگان فلسطینی و آزادی اسرا و تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شد.
این جنبش بر تداوم راه پیمایی مسالمت آمیز بازگشت تا تحقق اهداف کامل آن در بازگشت آورگان به سرزمینهای خود و رفع محاصره غزه تاکید کرد.  / ایرنا

کپی