اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

استقرار 86 هزار حجاج ایرانی در چادرهای منا

استقرار 86 هزار حجاج ایرانی در چادرهای منا

عملیات انتقال بیش از ۸۶ هزار زائر ایرانی از سرزمین عرفات به مشعر و منا با موفقیت انجام شد و هم اکنون همه زائران در سرزمین منا مستقر شده اند.

ایران آنلاین / حجاج ایرانی که شب گذشته را درمزدلفه سپری کردند با طلوع آفتاب به همراه دیگر حجاج از نقاط مختلف جهان وارد منا شده و در چادرهای زائران ایرانی مستقر شدند. حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی نیز امروز به همراه کاروان های زائران ایرانی ازمزدلفه راهی منا و در چادر بعثه مقام معظم رهبری مستقر شد.

طبق برنامه زمان بندی شده زائران کشورمان از ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز به وقت محلی ( ۱۲به وقت تهران ) برای رمی جمرات اقدام خواهند کرد. گروه های امداد و پزشکی مرکز پزشکی حج وزیارت در مسیرهای جمرات مستقر هستند و عزیمت کاروان ها از محل خیمه ها به جمرات و بازگشت توسط نرم افزار در ستاد حج رصد می شود.
حدود نیمی از زائران ایرانی شب گذشته را در مشعر وقوف اضطراری داشته و سپس وارد منا شدند و هم اکنون رمی جمرات را انجام داده و درچادرها مستقر شده اند. ذبح قربانی برای زائران وقوف اضطراری که از شب گذشته وارد منا شده اند از بعد از طلوع آفتاب آغاز شده وادامه دارد.
گفتنی است منابع سعودی پیشتر اعلام کردند امسال بیش از ۱۸۵۰۰۰۰ زائر خارجی مناسک حج تمتع را انجام می دهند. امروز در عربستان عید قربان است./ مهر

کپی