اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

آمریکا 2 ایرانی را به اتهام جاسوسی از گروهک منافقین و یهودیان بازداشت کرد

آمریکا 2 ایرانی را به اتهام جاسوسی از گروهک منافقین و یهودیان بازداشت کرد

مقامات آمریکایی می‌گویند دو نفر را به جرم جاسوسی برای تهران بازداشت کرده‌اند. این دو ایرانی هستند.

ایران آنلاین /  به گزارش رویترز، مقامات امنیتی امریکا می‌گویند دو مرد ایرانی را به جرم جاسوسی برای تهران بازداشت کرده‌اند. این دو متهم به تلاش برای جاسازی ادوات جاسوسی و شنود در یک مرکز یهودیان و همچنین جمع‌آوری اطلاعات از اعضای سازمان مجاهدین خلق-منافقین- متهم شده‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد احمدرضا محمدی دوستدار ۳۸ ساله – با تابعیت ایرانی و آمریکا- و مجید قربانی ۵۹ ساله – تبعه ایران- به تلاش برای جاسوسی از سوی نهادهای اطلاعاتی ایران و ضربه زدن به منافع ایالات متحده متهم شده‌اند. نفر اول متهم است در جولای سال ۲۰۱۷ از ایران به آمریکا سفر کرده تا در مورد کشورها و اشخاص مخالف جمهوری اسلامی ایران، اطلاعات کسب کند. دوستدار متهم است در مرکز یهودیان Rohr Chabad در شیکاگو ابزار شنود نصب کرده و از آن تصویربرداری کرده است.

عکس گرفتن از تجمع گروهک منافقین در نیویورک

قربانی نیز متهم شده در ۲۰ سپتامبر سال ۲۰۱۷ در تجمع اعضای مجاهدین خلق در نیویورک حضور پیدا کرده و از این تجمع عکس گرفته است. وی این عکس‌ها را به دوستدار داده و ۲ هزار دلار نیز گرفته است. مقامات وزارت دادگستری آمریکا می‌گویند زمانی که قربانی در سپتامبر ۲۰۱۷ قصد عزیمت به ایران را داشته، دستگیر شده، اسناد و مدارک همراه وی نیز ضبط شده است. قربانی همچنین در ماه مه همان سال نیز در نشست نهاد حقوق بشر برای ایران که گروهی وابسته به سازمان مجاهدین خلق است، شرکت کرده و به تهیه عکس و فیلم از آن اقدام کرده است.

گفتنی است ادعای آمریکا در مورد دستگیری دو ایرانی به اتهام جاسوسی درحالی مطرح می‌شود که اعضای سازمان مخوف و تروریستی منافقین آزادانه در سرتاسر ایالات متحده زندگی و فعالیت می‌کنند. این سازمان به کشتار دستکم ۱۷ هزار ایرانی و خیانت درحق ملت ایران متهم است./ 

کپی