اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

تعطیلی 2 واحد صنفی در دیر به علت تخلفات بهداشتی

تعطیلی 2 واحد صنفی در دیر به علت تخلفات بهداشتی

احمد آخوندی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان دیر استان بوشهر از تعطیلی 2 واحد صنفی به علت تخلف بهداشتی و برطرف نکردن نواقص اعلام شده توسط بهداشت در این شهرستان خبر داد.

ایران آنلاین / احمد آخوندی افزود: کارشناسان بهداشت محیط در ادامه روند نظارت و پایش از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، یک مرکز تهیه غذای بیرون بر در شهر دوراهک و یک واحد تولید شیرینی در شهر بردخون را به علت رعایت نکردن اصول بهداشتی پلمب کردند.

وی اضافه کرد: این واحدهای صنفی باوجود بازدیدهای مکرر انجام شده به تذکرها، اخطارها و توصیه های بهداشت بی اعتنایی و موارد بهداشتی را رعایت نمی کردند که بر اساس قانون ماده 13 مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، توسط واحد بهداشت محیط، تعطیل شدند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی توسط متصدیان صنوف مختلف اظهار کرد: تامین سلامت و امنیت غذایی مردم از اهداف شبکه بهداشت و درمان است و با صنوفی که باعث به مخاطره افتادن امنیت غذایی شهروندان شده و بهداشت عمومی را نادیده گیرد بدون اغماض برخورد قانونی صورت می گیرد. آخوندی با درخواست از شهروندان گفت: مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با سامانه تلفنی 190 تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کنند./ ایرنا

کپی