اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
ایرج فاضل:

درآمدهای غیرعادی هم به پزشکی و هم به سلامت مردم صدمه می‌زند

درآمدهای غیرعادی هم به پزشکی و هم به سلامت مردم صدمه می‌زند

ایرج فاضل، رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: معتقد هستم که درآمدهای غیرعادی در درازمدت هم به پزشکی و هم به سلامت مردم صدمه می‌زند، خوشبختانه برخی محدودیت‌ها باعث شد که این مساله تا حدودی کنترل شود، اما بازهم بر این باور هستم که باید درآمدها سقف معقول داشته باشد.

ایران آنلاین / ایرج فاضل بیان داشت: شخصا معتقد بودم که درآمد پزشکان بخصوص در بخش‌های دولتی باید سقف داشته باشد و اگر سقف نداشته باشد، کنترل آن بسیار مشکل است.

او با اشاره به اینکه اینکه در بخش دولتی درآمد سرشار وجود داشته باشد، تعادل را برهم می‌زند، گفت: از آن بودجه عظیمی که به طرح تحول داده شد؛ درصد کمی دستمزد پزشکان بود که رقم آن زیر 15 درصد بود. باقی این بودجه درحوزه وسایل، ابزارها و امکانات پزشکی صرف شد که خارج از دستمزد بود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی تاکید کرد: معتقد هستم که درآمدهای غیرعادی در درازمدت هم به پزشکی و هم به سلامت مردم صدمه می‌زند، خوشبختانه برخی محدودیت‌ها باعث شد که این مساله تا حدودی کنترل شود، اما بازهم بر این باور هستم که باید درآمدها سقف معقول داشته باشد.

فاضل همچنین درباره خطاهای پزشکی و افزایش آمار آن بعد از اجرای طرح تحول سلامت گفت: وقتی تعداد ویزیت‌ها و عمل‌های جراحی بالا برود، احتمال خطای پزشکی نیز افزایش پیدا می‌کند.

گفتنی است؛ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیش از این از افزایش خطاهای پزشکی با اجرای طرح تحول سلامت خبر داده و گفته بود؛ افزایش تعداد مراجعات بعد از اجرای این طرح از دلایلی است که موجب نمود بیشتر خطاهای پزشکی شده، البته او تاکید کرده بود؛ افزایش نظارت و پایش، میزان خطاهای پزشکی را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد./ ایلنا

کپی