اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

مدیرعامل برج میلاد خبر داد:

این استان ها به ترتیب شب فرهنگی برگزار می کنند

این استان ها به ترتیب شب فرهنگی برگزار می کنند

به گفته درویش پور، مدیرعامل برج میلاد از اول تا نهم شهریور ماه به ترتیب استان های کردستان، مازندران، فارس، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، لرستان، هرمزگان، اردبیل و خوزستان شب فرهنگی برگزار می کنند و هنرمندان این استان ها برای اجرا و معرفی آیین های رسمی، سنتی و بومی خود به برج میلاد می آیند.

ایران آنلاین / علی درویش پور با بیان این مطلب گفت: شب‌های فرهنگی استان‌های مختلف در قالب جشنواره چارسوق با هدف معرفی ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی کشورهای مختلف و همچنین رونق اقتصاد گردشگری در داخل از 22 تیرماه در برج میلاد برگزار شد.

وی با بیان اینکه استقبال از جشنواره چارسوق و شب های فرهنگی استان ها بسیار خوب وخارج از انتظار بود، تصریح کرد: دور اول شب های فرهنگی استان ها به اتمام رسید و ما میزبان 33 استان کشور از 22 تیرماه بودیم که به دلیل استقبال بسیار خوب مردم و تقاضاهای بی شماری که مردم برای برگزاری دوباره برخی از استان ها داشتند، تصمیم بر آن شد که بار دیگر استان هایی چون کردستان ،مازندران، فارس، خراسان رضوی،آذربایجان شرقی، لرستان، هرمزگان، اردبیل و خوزستان در یادمان ملی ایرانیان دور هم جمع شوند.

به گفته درویش پور، از اول تا نهم شهریور ماه به ترتیب استان های کردستان، مازندران، فارس، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، لرستان، هرمزگان، اردبیل و خوزستان شب فرهنگی برگزار می کنند و هنرمندان این استان ها برای اجرا و معرفی آیین های رسمی، سنتی و بومی خود به برج میلاد می آیند.

مدیرعامل برج میلاد گفت: فرهنگ مهم ترین سرمایه بشری است و هویت جوامع بشری با فرهنگ شناخته می شود، فرهنگ ها در طول تاریخ با تعامل، اثربخشی و اثرپذیری کامل تر شده اند. شب های فرهنگی برج میلاد برای معرفی فرهنگ و هویت مردمان این سرزمین برپا شده است.

بنا براعلام روابط عمومی برج میلاد، درویش پور، با بیان اینکه مراسم اختتامیه جشنواره ملی چارسوق 12 شهریور ماه در برج میلاد برگزار می شود، خاطرنشان کرد: جشنواره ملی چارسوق به معرفی ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی خود می پردازد تا از این طریق پایتخت نشینان و بازدیدکنندگان برج میلاد بهتر و راحت تر بتوانند مقاصد گردشگری خود را برای ایام پایانی تابستان امسال انتخاب کنند و از این طریق شاهد رونق گردشگری و اقتصاد در کشور باشیم./ ایسنا

کپی