اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

دختران دهه 80 نمی توانند با خانواده هایشان گفتگو کنند

دختران دهه 80 نمی توانند با خانواده هایشان گفتگو کنند

فرحناز مینایی پور، مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: دختران دهه 80 ادعا دارند درخصوص گفت و گو با مشکل مواجه هستند و باب گفت و گو با خانواده را نمی توانند باز کنند که امسال برای این موضوع برنامه هایی در دستور کار داریم.

ایران آنلاین / فرحناز مینایی پور روز دوشنبه در نشست تخصصی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مشاوران وزرا، مدیران کل امور بانوان و مدیران کل امور اجتماعی استانداری های سراسر کشور اظهار کرد: یکی از مشکلات در حوزه آموزش دختران که معتقدم فاجعه ای در مقطع متوسطه است، نبود تمایل به تحصیل توسط این دختران است.

وی با بیان اینکه اکنون پوشش تحصیلی در این دوره تنها ٨٠ درصد است، تصریح کرد: از آنجا که مقطع متوسطه دوم دارای اهمیت ویژه ای است باید به این حوزه کمک کرد.
مینایی پور اظهار داشت: تلاش ما افزایش پوشش تحصیلی دختران است زیرا همیشه مقیاس آن از پسران پایین تر بوده است. البته اکنون در دوره ابتدایی دختران ٩٨ درصد پوشش تحصیلی داریم.
وی افزود: اکنون از میان یک میلیون زن شاغل در کشور 5٠٠ هزار نفر آنها در آموزش و پرورش فعالیت دارند و 6 میلیون و 5٠٠ هزار دانش آموز مشغول به تحصیل دختر هستند.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: برای حوزه ورزش دختران اتفاق خوبی افتاده است زیرا به دلیل کمبود شدید نیرو به ویژه معلم ورزش در حوزه ابتدایی، مشکلات جدی وجود داشت؛ از این رو تمام معلمان دوره ابتدایی در تابستان امسال آموزش های تخصصی در حوزه ورزش را فرامی گیرند.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: معلمان آموزش دیده در این طرح برای کمک به ورزش دختران دوره ابتدایی تلاش خواهند کرد و با تاکید وزارت آموزش و پرورش سهم دختران در رقابت های ورزشی 6٠ درصد می شود.
وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های دیگر در حوزه دختران آسیب شناسی وضعیت دختران دهه ٨٠ است زیرا اکنون این دختران در مدارس مشغول تحصیل هستند.
مینایی پور ادامه داد: این دختران ادعا دارند که درخصوص گفت و گو با مشکل مواجه هستند و باب گفت و گو با خانواده را نمی توانند باز کنند که امسال برای این موضوع هم برنامه هایی در دستورکار داریم.
وی تصریح کرد: بحث آموزش حقوق شهروندی نیز از دیگر برنامه های دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش است که به همین منظور کتابی را در حال تدوین داریم که این آموزش ها ابتدا به دختران ارائه می شود.
مینایی پور افزود: دختران و زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند پس نیازمند توجه ویژه هستند./ ایرنا

کپی