اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
پسر کو ندارد نشان از پدر

صداقت «احمد سبحانی» قابل تقدیر است

صداقت «احمد سبحانی» قابل تقدیر است
فریدون رضوی

سخت است که در جوانی‌ات شاهد ترور پدر به دستِ منافقین باشی و اکنون نیز شاهدِ ترورِ شخصیت‌ِ خود به دستِ فرزندت که جوانی‌اش را در بی راهه است

ایران آنلایناحمد سبحانی؛ دیپلماتِ اسبقِ ایران در حوزه آمریکای لاتین را چندسالی میشود که دورادور می شناسم.

بدون آنکه بخواهم درباره مسائل شخصی اش قضاوت کنم، او را کارشناسی توانمند در حوزه دیپلماسی اقتصادی دیده ام؛ کسی که در دولت اصلاحات سفیر نمونه اقتصادی شد و در بیش از دو دهه ارتباط با آمریکای لاتین در تقویت روابط اقتصادی ایران با آن کشورها بسیار موثر بود. اکنون نیز به عنوان یک دیپلمات بازنشسته سرگرمِ مشاوره به فعالانِ بخش خصوصی علاقمند به بازار آمریکای لاتین است.

پارسال پس از مدت ها و به صورتِ اتفاقی دیدمش. مصادف بود با همان ایامی که تخربیش به واسطه رفتارهای هنجارشکنانهِ پسرش ساشا در برخی شبکه های اجتماعی کلید خورده بود. یادم هست که بسیار غمگین بود و از سالها تلاشِ بی‌نتیجه‌اش برای اصلاحِ رفتارِ ساشا می‌گفت.

سخنان احمد سبحانی درباره ساشا پسرش

سخت است که در جوانی‌ات شاهد ترور پدر به دستِ منافقین باشی و اکنون نیز شاهدِ ترورِ شخصیت‌ِ خود به دستِ فرزندت که جوانی‌اش را در بی راهه است.

مصاحبه اخیرش درباره ساشا و توضیحاتش از روابطِ نداشتهِ پدر و پسر، ناراحت کننده بود اما صراحت و صداقتش در بیانِ واقعیت قابل تقدیر است. کیست که نداند سربلندی در چنین امتحان هایی بسیار دشوار است.

احمد سبحانی، اولین فردی نیست که در برابر چنین امتحانی قرار میگیرد و قطعا آخرین هم نخواهد بود. بحث بر سر شخص نیست. مهم، سربلندی در این امتحان است.

... و ما اَحَبَّ اللهُ قَوماً اِلاّ إبتلاهُم

 

کپی