اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
مدیر فاوا اتاق اصناف

با عرضه گوشی های توقیف شده تغییری در بازار ایجاد نمی شود

با عرضه گوشی های توقیف شده تغییری در بازار ایجاد نمی شود

مدیر فاوا اتاق اصناف ایران در حاشیه جلسه کمیسیون فاوا اتاق بازرگانی ابراز داشت که در شرایط فعلی عرضه گوشی‌های توقیف شده نمی‌تواند باعث ایجاد ثبات و کاهش قیمت‌های گوشی در بازار شود.

ایران آنلاین / کمیل اکبرنژاد مدیر فاوا اتاق اصناف گفت: اگر دولت تصمیم بگیرد گوشی‌های توقیف شده را با نرخ ارز 4200 تومانی عرضه کند از آنجایی که همه مردم توان مالی خرید گوشی‌های گران قیمت که یک گوشی 5 میلیونی بخرند در نتیجه بازاریان ممکن است از طریق نزدیکان و آشنایان خود از سطح بازار گوشی‌ها را بخرند و بار دیگر وارد بازار ‌کنند. در این شرایط با وجود آنکه گوشی با ارز 4200 تومانی فروخته شده اما در بازار تغییری ایجاد نمی‌شود .

اکبرنژاد در خصوص برنامه اتاق اصناف برای کنترل قیمت گوشی نیز ابراز داشت: ما طرح جامعی را در خصوص نظام توزیع و فروش و بحث عرضه و تقاضا در کشور، طراحی کردیم و به معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات داده‌ایم که این می‌تواند به عنوان بخش‌های کنترلی اصناف در کشور جا بیفتد. با این طرح می‌توانیم در حوزه بازرسی، در حیطه نظام قیمت‌گذاری کالا، و نیز در زمینه وضعیت ورود و خروج کالا به مغازه‌ها کنترل لازم را ایجاد کنیم تا وضعیت فعلی در آینده پیش نیاید.

مدیر فاوا اتاق اصناف در خصوص احتمال کاهش قیمت تلفن همراه در صورت عرضه گوشی‌های توقیف شده با نرخ ارز 4200 تومانی نیز ابراز داشت: افرادی که دست به احتکار می‌زنند درواقع با اقداماتی که انجام می‌دهند باعث آشفتگی بازار می‌شوند. اگر ما بخواهیم نظام کنترل و توزیع بازار را در کشور بررسی کنیم اصناف وظیفه دارد هم در زمینه کنترل و هم در زمینه تولید و توزیع نظارت داشته باشد اما این ساختارها به سمت اصناف نیامده که علت آن نیز عدم توجه دولت و عدم بودجه‌بندی درست اصناف است.

 

 

 

کپی