اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

مدیرکل زندان های استان تهران:

33 مددجوی جرایم غیرعمد در اعیاد قربان و غدیر آزاد می شوند

33 مددجوی جرایم غیرعمد در اعیاد قربان و غدیر آزاد می شوند

مدیرکل زندان های استان تهران گفت: همزمان با عید قربان 18 زندانی جرایم غیرعمد و در عید غدیرخم 15 زندانی که به دلیل جرایم غیرعمد در زندان های تهران بسر می برند، آزاد می شوند.

ایران آنلاین / مصطفی محبی ، در حاشیه جلسه هیات امنای ستاد دیه استان تهران در جمع خبرنگاران افزود: 269 زندانی جرایم غیرعمد استان تهران با بدهی 43 میلیارد تومانی از ابتدای سال جاری آزاد شده اند.

به گفته وی، آزادی این مددجویان با تلاش واحد مددکاری، کمک سازمان زندان ها و با گذشت رضایتمندانه شکات و پرداخت پنج و نیم میلیارد تومان از سوی ستاد دیه و کمک خیرین از زندان های استان تهران انجام شده است.
محبی اظهار داشت: از این تعداد 17 نفر زن و 252 نفر مرد هستند.
مدیرکل زندان های استان تهران با قدردانی از کمک های خیرین و شکات گفت: بیشترین آمار این زندانیان محکومیت های مالی، مهریه، تصادفات رانندگی غیرعمد و نفقه است.
وی افزود: همزمان با عید قربان 18 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان تهران از زندان آزاد خواهند شد.
محبی در مورد آزادی 15 زندانی جرایم غیرعمد به مناسبت عید غدیر گفت: این زندانیان با کمک های خیرین و ستاد دیه و اخذ رضایت شکات از زندان آزاد خواهند شد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش نرخ سکه در هفته های اخیر در افزایش پرونده های مهریه تاثیر داشته یا نه، توضیح داد: در حال حاضر به رغم اینکه در بحث مددکاری و شورای حل اختلاف سازش هایی را بین طرفین انجام داده ایم اما بالارفتن مبلغ ریالی سکه موجب مشکلاتی شده است که دوستان ما در حال تلاش هستند آن را به حداقل برسانند.
محبی ادامه داد: با کمک شکات و خیرین، باید تلاش مددکاران ما به گونه ای باشد که موجب افزایش آمار زندانیان نشود. / ایرنا

کپی