اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

ارتش سوریه 30 داعشی در صحرای سویداء را بازداشت کرد

ارتش سوریه 30 داعشی در صحرای سویداء را بازداشت کرد

ارتش سوریه و نیروهای همپیمان به عملیات خود در اطراف ارتفاعات «الصفا» در عمق صحرای «سویداء» برای پاکسازی آن از وجود عناصر داعشی ادامه می‌دهند.

ایران آنلاین /ارتش سوریه ضمن بازداشت 30 عنصر داعش توانست تحرکات عناصر این گروه در جنوب و شرق ارتفاعات «الصفا» برای شکست محاصره خود را ناکام بگذارد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) امروز دوشنبه گزارش داد که نیروهای سوری شامگاه گذشته موفق شدند در اطراف ارتفاعات صفا سه خودروی تروریست‌ها را منهدم کنند.

ارتش سوریه ضمن تحکیم مواضع خود در اطراف این ارتفاعات، حلقه محاصره مقرهای داعش در این منطقه را تنگ‌تر کرده و هر گونه تحرک عناصر این گروه برای شکست این محاصره را ناکام گذاشته است.

یک گروه از عناصر داعش بعدازظهر یکشنبه (روز گذشته) قصد داشت از محور منطقه «قبرستان الشیخ یاسین» واقع در جنوب غرب الصفا دست به تحرکاتی برای شکست محاصره بزند که ارتش سوریه این تحرکات را ناکام گذاشت.

یک گروه دیگر از داعشی‌ها نیز در تلاش بودند که در محور «تل غانم» در شرق الصفا محاصره خود را در هم شکنند که موفق به این کار نشدند.

ارتش سوریه نیز در واکنش به این تحرکات، در همین محورها پیشروی و پنج تروریست را بازداشت کرد و عناصر باقی مانده نیز به سمت الصفا فرار کردند.

روزنامه الوطن سوریه اما به نقل از منابع معارض اعلام کرد که ارتش سوریه موفق شده است در نزدیکی منطقه الصفا، 30 عنصر داعش را بازداشت کند.

از ریف شرقی استان سویداء نیز خبر می‌رسد که در جریان انفجار یک مین کار گذاشته شده توسط داعش در شرق روستای «طربا» پنج غیر نظامی کشته و چند نفر دیگر نیز زخمی شدند.

ارتش سوریه طی روزهای گذشته توانست عناصر داعش را در ارتفاعات الصفا محاصره کند. این منطقه، آخرین مقر عناصر داعش در عمق صحرای سویداء است.

در حال حاضر همه راههای امدادرسانی به داعش در این منطقه قطع شده است و در صورتی که این منطقه آزاد شود، جنوب سوریه از وجود تروریستها پاکسازی شده است.  / فارس

کپی