اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

آماده باش دستگاه های امدادی مازندران برای احتمال وقوع سیلاب

آماده باش دستگاه های امدادی مازندران برای احتمال وقوع سیلاب

در پی هشدار هواشناسی مازندران مبنی بر تشدید بارندگی ها و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلاب مناطق کوهپایه ای، مدیریت بحران استان به حالت آماده باش درآمده است .

ایران آنلاین / پیش بینی های هواشناسی مازندران نشان می دهد  با شدت گرفتن بارندگی از عصر امروز دوشنبه، آبگرفتگی معابر و خیابان و سیلاب درمناطق کوهپایه ای دور از انتظار نخواهد بود .

«علی اصغر احمدی»، مدیرکل مدیریت بحران مازندران دراین باره گفت: با توجه به هشدار هواشناسی مبنی بر ورود و تقویت جریان بارشی، علاوه بر تشدید بارش ها، کاهش دمای هوا در نقاط پایین دست و کوهپایه ای رخ می دهد و به همین دلیل تمامی نهادهای امدادی استان به حالت آماده باش درآمدند. تمامی نهادهای امدادی از جمله 58 شهرداری، جمعیت هلال احمر، اورژانس، راهداری و دیگر نهادهای خدمات رسان تا صبح فردا سه شنبه در حالت آماده باش هستند. 
مدیرکل بحران مازندران با اشاره به اینکه براساس اعلام هواشناسی شدت بارندگی ها برای امروز دوشنبه است، گفت: سوابق خسارت های سیل در استان نشان می دهد مناطق کوهستانی غرب از جمله دو هزار و سه هزار، چهاردانگه ساری و سوادکوه از جمله مناطق با حساسیت ویژه به شمار می روند .
براساس اعلام هواشناسی در 24 ساعت گذشته بیشترین بارندگی در نوشهر به میزان 19 میلیمتر و میاندورود به 17 میلیمتر گزارش شده است .
هواشناسی همچنین هوای مازندران را برای روز عید قربان نیمه ابری گزارش کرد ./ ایرنا

کپی