اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹

پیش بینی تردد بیش از 2میلیون زائر از مرز مهران در اربعین امسال

پیش بینی تردد بیش از 2میلیون زائر از مرز مهران در اربعین امسال

پیش بینی می شود، 2 میلیون و 400 هزار نفر مرز مهران را برای تردد در ایام اربعین حسینی(ع) امسال انتخاب کنند.

ایران آنلاین / «عبدالهاشم حسن نیا»، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل پایانه های کشور در بازدید از پایانه مرزی مهران گفت: با توجه به زمان باقیمانده تا اربعین برای عزیمت عموم هموطنان به کشور عراق، وزارت راه و شهرسازی به همراه سایر ارگان ها در کمیته زیرساخت اربعین تامین سفر ایمن زوار را در دستور کار قرار داده است. وزارت راه 2 وظیفه اصلی دارد، یکی توسعه شبکه زیر ساخت شامل شبکه ورودی به مهران از سمت ایلام و از سمت دهلران، همچنین در محور شبکه بزرگراه مهران به دهلران و مهران به سمت ایلام که توسط چندین پیمانکار در دست بهره برداری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: امیدواریم شبکه بزرگراهی مهران به دهلران و مهران به ایلام تا سال آینده به بهره‌ برداری نهایی برسد. همچنین نقاطی که به صورت گره های ترافیکی در سال گذشته مشاهده شد، با همکاری راهنمایی و رانندگی شناسایی و در برخی نقاط با ایجاد روشنایی و برخی نقاط دیگر با ایجاد حفاظ های جدا کننده حذف خواهند شد.
رئیس سازمان راهداری کشور در خصوص عزیمت زائران از مرز مهران گفت: برای انتقال زائران از ناوگان عمومی شهرداری ها و بخش خصوصی کمک خواهیم گرفت. تاکنون 3 مرز مهران، چذابه و شلمچه به عنوان مرزهای خروجی زائران پیش بینی شده و در خصوص مرز خسروی وزارت کشور تصمیم گیری می کند./ ایرنا

کپی