اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
ابراهیم بازیان گفت:

کمیته امداد برای سکونت مددجویان در روستا امتیاز ویژه درنظر گرفته است

کمیته امداد برای سکونت مددجویان در روستا امتیاز ویژه درنظر گرفته است

ابراهیم بازیان، مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد گفت: هر خانوار مددجویی که تصمیم بگیرد به روستا بازگردد به‌عنوان مشوق از ۲۵ درصد سرانه بیشتر بهره‌مند می‌شود.

ایران آنلاین / ابراهیم بازیان بابیان اینکه توجه ویژه به اشتغال و مسکن روستاییان موجب کاهش حاشیه‌نشینی روستاییان در شهرها می‌شود گفت: در اولویت قرار گرفتن مددجویان روستایی برای دریافت خدمات مسکن علاوه بر فعال نگه‌داشتن و توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی، موجب محرومیت‌زدایی از چهره روستاها نیز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سرانه هر خانوار روستایی تحت حمایت برای تأمین مسکن ۲۰ میلیون تومان است، اعلام کرد: هر خانوار مددجویی که تصمیم بگیرد به روستا بازگردد به‌عنوان مشوق از ۲۵ درصد سرانه بیشتر بهره‌مند می‌شود.

بازیان با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۰۰ واحد مسکونی به دلیل مهاجرت مددجویان از شهر به روستا تأمین شد یادآور شد: علاوه بر مسکن تسهیلات ویژه برای اشتغال‌زایی روستاییان نیز می‌تواند محرک مناسبی برای مهاجرت معکوس باشد.

بازیان با اشاره به اینکه هم اکنون سه میلیون و ۸۷۵ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که ۵۵ درصد از این تعداد در روستا در روستاها ساکن هستند گفت: کمتر از 10 درصد از خانوارهای روستایی تحت حمایت فاقد مسکن هستند./ ایسنا

کپی