اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

اظهارات خشم آلود رهبر کره شمالی/ «اون» تحریم ها علیه پیونگ یانگ را محکوم کرد

اظهارات خشم آلود رهبر کره شمالی/ «اون» تحریم ها علیه پیونگ یانگ را محکوم کرد

کیم جونگ، اون رهبر کره شمالی تحریم‌های بین المللی علیه کشورش را برای دومین بار در عرض یک هفته و در جریان بازدیدش از پروژه‌های ساخت و ساز در شهری در شمال کره شمالی محکوم کرد.

ایران آنلاین / بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم جونگ اون رهبر این کشور به همراه ری سول جو، همسر خود و چند تن دیگر از مقامات عالیرتبه از یک پروژه توسعه در منطقه "سامجیون" جایی که به عنوان زادگاه پدر و پدربزرگ رهبر فعلی کره شمالی شناخته می‌شود، بازدید کرد.

بر اساس این گزارش کیم جونگ اون در این دیدار گفته است: تحریم‌های مداوم نیروهای "متخاصم و اقدامات مزاحم آنها" یک مانع جدی بر سر راه پیشرفت سوسیالیسم ما است. اما غیرت مردم پرشور ما که در پاسخ به فراخوان حزب حاکم مثل یک کوه بار آمده اند تاریخی آکنده از معجزه‌های افسانه‌ای را به رغم دشوارترین شرایط برای ما خواهد ساخت.

چند روز پیش رهبر کره شمالی در یک اظهار نظر شخصی کم سابقه تحریم‌های "به سبک راهزنی" از سوی نیروهای "متخاصم" را در جریان یک جلسه "رهنمود میدانی" در مجموعه توریستی "وونسان کالما" که در سواحل شرق کره شمالی در دست احداث است محکوم کرده بود.

خبرگزاری دولتی کره شمالی گزارش داد که رهبر کره شمالی گفته است: این کمپن عظیم و بزرگ آفرینندگی همچون پروژه ساخت مجتع توریستی ساحلی وونسان  کالما در راستای مقابله با نیروهای متخاصمی است که تلاش می‌کنند مردم کره شمالی را از طریق تحریم‌ها به سبک راهزنی و محاصره‌ها سرکوب کنند.

این صحبت‌های رهبر کره شمالی در حالی مطرح شده که واشنگتن به رغم مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با کره شمالی همچنان فشار تحریم‌ها بر این کشور را حفظ کرده است.

اخیرا خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی را علیه شرکت‌های روسی و چینی به خاطر آنچه که نقض تحریم‌های کره شمالی توسط این شرکت‌ها خواند، اعلام کرد.  / ایسنا

کپی