اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

شاخص بورس در قله 134 هزار واحد

شاخص بورس در قله 134 هزار واحد

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد یک میلیارد و 855میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 582میلیارد تومان در 117هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 2818واحدی در ارتفاع 134هزار و 354واحد قرار گرفت.

ایران آنلاین /بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل نمادهای معاملاتی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، لابراتور داروسازی دکتر عبیدی و سرمایه‌گذاری خوارزمی با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 826واحد، کل (هموزن) 268واحد، قیمت (هموزن) 189واحد، آزاد شناور 2785واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به‌ترتیب 2168و 5176واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 564میلیون ورقه به‌ارزش 353میلیارد تومان در 60هزار نوبت، آیفکس 31.5واحد رشد کرد و در ارتفاع 1537واحد قرار گرفت.

گفتنی است؛ امروز بورس تهران در حالی کار خود را با نماگرهایی سرتاسر سبزپوش آغاز کرد که گروه پتروشیمی‌ها در کانون توجه اغلب معامله‌گران قرار گرفت با این همه انتشار شایعاتی مبنی بر عدم تغییر قیمت‌ها در بورس کالا بر اساس ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث شد تا در میانه بازار امروز اغلب معامله‌گران دست به عصا در بازار قدم بردارند. در مقابل گروه فلزات اساسی به ویژه در گروه روی و آلومینیوم جذابیت، تقاضا برای سرمایه‌گذاران همچنان بالاست.

/تسنیم

کپی