اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

در نشست با گروهی از اقتصاددانان جوان

واکنش جهانگیری به ادعاهای اخیر احمدی‌نژاد / بانی فسادهای بزرگ و تلخی در گذشته بودند

واکنش جهانگیری به ادعاهای اخیر احمدی‌نژاد / بانی فسادهای بزرگ و تلخی در گذشته بودند

کاهش آثار تحریم‌ها مهمترین اولویت فعلی دولت است/ به عنوان معاون اول رییس جمهور باید از سیاست های دولت حمایت کنم/ آمادگی لازم برای اصلاح مستمر سیاست‌های اقتصادی دولت وجود دارد/ این حرف ها را بیشتر شوخی می بینم، زمانی در گذشته مسیر اشتباه طی شده است به جای این که آن زمان از مسیر اشتباه حمایت می شد باید با آن اشتباهات برخورد می شد

ایران آنلاین / جلسه دیدار جمعی از کارشناسان جوان اقتصادی با معاون اول رییس جمهور عصر شنبه برگزار شد.

 

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه اداره مطلوب کشور و جلوگیری از آسیب رسیدن به زندگی مردم در شرایط تحریم را مهمترین اولویت دولت دانست و گفت: باید با ایجاد ساز و کارهای کارآمد برای اداره کشور به نحوی عمل کنیم که زندگی مردم و فعالیت بنگاههای اقتصادی دچار آسیب نشود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه آمریکاییها با ایجاد اتاق فکر و گروه اقدام برای اعمال تحریم علیه ایران، بر لزوم برنامه ریزی دقیق و واکنش بموقع برای مهار تحریم ها تاکید کرد و افزود: باید در مقابل اقدامات آمریکا برنامه هایی را به اجرا بگذاریم که کمترین فشار و آسیب بر اقشار مختلف جامعه به ویژه طبقات ضعیف وارد شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه دولت از نقد عالمانه و کارشناسی سیاست های اقتصادی خود استقبال می کند، تاکید کرد: من بعنوان معاون اول رییس جمهور باید از سیاست های دولت حمایت کنم در عین حال آمادگی لازم برای اصلاح مستمر سیاست های اقتصادی دولت وجود دارد تا با تقویت نقاط قوت سیاست ها و برطرف کردن نقاط ضعف بر کارآمدی سیاست های اقتصادی دولت بیافزائیم.

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از کارشناسان اقتصادی حاضر در جلسه خواست با بکارگیری همه توان و ظرفیت علمی خود راهکارهای عملی و قابل اجرا و عملیاتی در جهت مهار تحریم ها و اداره هر چه بهتر کشور تدوین کنند و راهکارهای پیشنهادی برای مدیریت کشور در شرایط تحریم را به دولت ارائه دهند.

در این جلسه که دبیر هیات دولت و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز حضور داشتند، برخی از راهکارها برای مهار تحریم و کاهش آثار منفی آن بر اقتصاد کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

به گزارش ایرنا، معاون اول رییس جمهو گفت : شرایط کشور، شرایطی نیست که دولت تضعیف شود، تضعیف دولت، تضعیف ایران و نظام را به دنبال دارد و هر کس که دلسوز ایران و اسلام است برای بهتر اداره شدن کشور کمک کند.

** فسادهای بزرگی در گذشته رخ داد


«اسحاق جهانگیری» در جمع خبرنگاران خبرگزاری ایرنا در پاسخ به سوالی درباره برخی افراد که مسئولیت دولت قبل از دولت تدبیر و امید را در اختیار داشتند و امروز مدعی هستند که دولت دوازدهم باید استعفا کند، گفت: این حرف ها را بیشتر شوخی می بینم، زمانی در گذشته مسیر اشتباه طی شده است به جای این که آن زمان از مسیر اشتباه حمایت می شد باید با آن اشتباهات برخورد می شد.

معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان کرد: آنان در گذشته بانی فسادهای بدی در کشور شدند، فسادهای تلخ و بزرگی در کشور رخ داد مسئولان عالی رتبه کشور در آن زمان به نوعی درگیر این موضوع بودند، در گذشته برخی مقامات دستگیر شدند، اگر به آن پرونده ها رسیدگی می شد امروز چنین حرف هایی را به دنبال نداشت.

جهانگیری افزود: زمانی که تعلل و کوتاهی در انجام وظایف دستگاه هایی که باید اقداماتی را انجام دهند، می شود، طرف این حرف ها را می زند، این حرف ها نتیجه ندارد و ما باید همان مسیر صحیح را برویم.

جهانگیری درمورد تجمع پنج شنبه گذشته در قم، اظهارداشت: پس از هشتم یا نهم دی ماه گذشته روزی که نخستین تظاهرات در مشهد آغاز شد، در یک جلسه سیاسی بیان کردم که براساس خبرهایی که داریم این تجمعات را کسانی راه می اندازند که بعدا دود این اتفاقات به چشم خودشان می رود. وی افزود : بسیاری از این جمله تعجب کردند، زمان زیادی نگذشت در حدود چهار یا پنج روز بعد همه فهمیدند که این تظاهرات چه اشتباهی بوده است.

معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان کرد: فرصت برای نقد دولت و شعار دادن علیه آن زیاد است، ولی نباید در این شرایط که آمریکا جنگ اقتصادی علیه ایران به راه انداخته است دولت را تضعیف کرد. جهانگیری تصریح کرد: به صورت طبیعی فرمانده مبارزه با این جنگ اقتصادی، دولت و رییس جمهوری است، تضعیف جبهه داخلی بخصوص کسانی که میدان دار مبارزه با این جنگ اقتصادی هستند، به نفع طرف مقابل می شود.
وی یادآور شد: حتی اگر این شعارها و جلسات از سر دلسوزی باشد قطعا به ضرر مردم خواهد بود.

**پیگیری ها برای جلسه بزرگان نظام در حال انجام است


معاون اول رییس جمهوری همچنین در پاسخ به سوالی درباره اظهارات چندی پیش وی مبنی بر این که بزودی شاهد برگزاری جلسه بزرگان نظام خواهیم بود، گفت : ان شاءالله به زودی شاهد اتحاد و اجماع خوبی در کشور خواهیم بود، هر چه از آن زمان که این حرف را زدم، می گذرد اعتقادم به این موضوع بیشتر می شود. جهانگیری تصریح کرد: پیگیری هایی در این زمینه انجام دادم، امیدوارم که به زودی نتیجه دهد، در صورت نتیجه دادن این پیگیری ها اطلاع رسانی می شود./ 

کپی