اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

پسر ناخلفی پدرش را کشت

پسر ناخلفی پدرش را کشت

پسری که پدرش را به خاطر مشکلات مالی به قتل رسانده بود ، دستگیر شد .

ایران آنلاین / سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزیمعاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت : در مورخه 21/05/1397 از طریق بیمارستان امام حسین (ع) وقوع یک فقره فوت مشکوک ناشی از مسمومیت به کلانتری 107 فلسطین اعلام شد ؛ پرونده مقدماتی با موضوع فوت مشکوک تشکیل و جهت ادامه رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

کارآگاهان اداره دهم در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که علاوه بر متوفی دو نفر دیگر نیز ( شریک متوفی بهمراه پسرش ) دچار مسمومیت شده اما در مراجعت به بیمارستان ، این دو نفر به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفته ومداوا شدند اما با وجود انجام اقدامات درمانی و به علت شدت مسمومیت ، متوفی در داخل بیمارستان فوت کرده است .

کارآگاهان به تحقیق از این دو نفر پرداختند ؛ این پدر و پسر در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشتند : "به همراه متوفی (53 ساله) و پسرش به نام محسن ( 35 ساله ) در داخل مغازه واقع در خیابان بهار مشغول نهار خوردن بودیم که متوجه ی مزه عجیبی در داخل غذا شدیم ؛ به همین علت پس از خوردن تنها چند قاشق دیگر به خوردن غذا ادامه ندادیم اما متوفی و پسرش غذای خودشان را تمام کردند ؛ حدود یک ساعت پس از صرف غذا بود که ناگهان هر سه نفرمان دچار مسمومیت شده و از طریق اورژانس به بیمارستان منتقل شدیم ؛ ما دو نفر به صورت سرپایی مداوا شدیم اما متوفی پس از چند ساعت ، در داخل بیمارستان فوت کرد .

شواهد همگی حکایت از وقوع جنایت دارد 
با اعلام نظریه پزشکی در خصوص علت مرگ ( فوت ناشی از مسمومیت شدید ) ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به تحقیق از پسر متوفی که او نیز در زمان صرف نهار حضور داشت اما دچار هیچگونه مسمومیت غذایی نشده بود ، پرداختند ؛ همزمان ، کارآگاهان با اطلاع از وجود دوربین های مداربسته در داخل مغازه به بررسی تصاویر آنها پرداخته اما در کمال تعجب اطلاع پیدا کردند که دوربین مغازه از صبح روز مورخه 21/05/1397 هیچگونه ضبط تصویری نداشته است !

دلایل و شواهد بدست آمده تماما حکایت از وقوع جنایت داشت ، لذا با توجه به دلایل بدست آمده و همچنین تناقضات موجود در اظهارات پسر متوفی ، محسن در مورخه 24/05/1397 در محل سکونتش در منطقه تهرانپارس دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

اعتراف به قتل پدر
محسن در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت و قتل پدر خود شد اما سرانجام در روز شنبه مورخه 27/05/1397 لب به اعتراف گشود و به قتل پدرش به شیوه مسموم کردن غذا اعتراف کرد.

وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : از چندی پیش دچار مشکلات عدیده مالی شده بودم و هیچ راهی برای حل آنها پیدا نمی کردم ؛ نهایتا تصمیم گرفتم تا به زندگی خود پایان دهم و به همین علت با 15 هزار تومان اقدام به تهیه سم کردم ؛ [ روز جنایت ] در داخل مغازه نشسته بودم و قصد داشتم تا با خوردن سم به زندگی خود پایان دهم که در یک لحظه ، زمانیکه هیچکس در داخل مغازه حضور نداشت تصمیم خود را تغییر داده و آنزمان تصمیم به کشتن پدرم گرفتم اما برای آنکه همه چیز را عادی نشان دهم غذای پدرم را به همراه غذای شریک مغازه و پسرش مسموم کرده تا علت مرگ پدرم را ناشی از مسمومیت غذایی عنوان کنم . به سراغ دستگاه ضبط دوربین های داخل مغازه رفته و آنرا خاموش کردم ؛ پس از آن سم را داخل غذای پدرم ریخته و مقدار کمتری از سم را نیز داخل غذای شریک مغازه و پسرش ریختم و ... " .

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم شعبه دهم دادسرای ناحیه 27 تهران صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهمویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

 

   پسر ناخلفی پدرش را کشت

پسر ناخلفی پدرش را کشت

کپی