اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

عملیات گسترده ارتش سوریه مواضع داعش در ریف‌های السویداء و درعا

عملیات گسترده ارتش سوریه مواضع داعش در ریف‌های السویداء و درعا

پایگاه خبری دیدبان حقوق بشر سوریه وابسته به معارضان سوری خبر داد، صدای شلیک آتش و انفجار، شب گذشته از بخش شمال شرقی ریف درعا و بخش شمال غربی ریف سویداء، دو منطقه همجوار یکدیگر به گوش رسید که ناشی از عملیات نیروهای دولت سوریه در این منطقه نزدیک به فرودگاه نظامی خلخله است.

ایران آنلاین /ارتش سوریه با تنگ تر کردن حلقه محاصره داعش در جنوب سوریه، مواضع آنها در شمال شرق ریف درعا، شمال غرب ریف السویداء و صحرای ریف دمشق را در هم کوبید.

این منبع نوشت: ریف السویداء از 25 ژوئیه گذشته هدف حمله ناگهانی داعش قرار گرفت و در اول آگوست این تروریست‌ها فرودگاه خلخله را هدف حملات خمپاره‌ای گرفتند که در نتیجه آن ضمن تخریب و آسیب به تجهیزات نظامی فرودگاه، هفت نیروی دولتی سوریه هم کشته شدند.

پایگاه خبری دیدبان حقوق بشر سوریه در دوازدهم آگوست(یک هفته پیش) از آرامش در اوضاع امنیتی منطقه اللجاة در ریف شمال شرقی درعا خبر داده و گفته بود که نیروهای دولتی سوریه از پایگاه‌ها و پست‌های خود در این منطقه عقب نشینی کرده و حضورشان در روستاها کم رنگ شده است به گونه‌ای که تنها در راه‌های مواصلاتی بین روستاهای منطقه اللجاه و به طور گسترده در مناطق پیرامون منطقه اللجاه در بخش شمال شرقی ریف درعا حضور دارند.

صحرای ریف دمشق شاهد ادامه حملات دولت سوریه به داعش است

به گزارش پایگاه خبری دیدبان حقوق بشر سوریه، نیروهای دولتی سوریه در ساعات شب گذشته مناطق تحت تسلط داعش در تپه‌های الصفا در صحرای ریف دمشق در مرزهای اداری استان السویداء را هم هدف حملات توپخانه‌‌ای و موشکی گرفتند.

همزمان با آن درگیری‌ها بین نیروهای دولتی سوریه با عناصر داعش در محورهای پیرامون این منطقه هم با شدت کم و زیاد ادامه دارد.

دیدبان حقوق بشر همچنین گفت که  تلاش‌ها از طریق مذاکره برای دستیابی به توافق نهایی بین دولت و داعش در حل قضیه ربوده شدگان ادامه دارد، در نخستین روز از حمله داعش به سویداء در بیست و پنجم ژوئیه 142 غیرنظامی از جمله 38 زن و کودک و 116 فرد مسلح که بیشترشان از اهالی سلاح به دست روستا برای مقابله با تروریست‌ها بودند، کشته شدند.

این گروه تروریستی به تازگی یک جوان 19 ساله از جمع 30 زنان و کودکان ربوده شده توسط داعش را اعدام کردند و هنوز وضعیت دیگر ربوده شده ها در هاله‌ای از ابهام است.  / فارس

کپی