اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

روحانی: بزرگترین مشکل کاراته ایران وجود حواشی و جو ناآرام است/ می‌توان هر چهار کاراته‌کای ایران را از فینالیست‌ها دانست

روحانی: بزرگترین مشکل کاراته ایران وجود حواشی و جو ناآرام است/ می‌توان هر چهار کاراته‌کای ایران را از فینالیست‌ها دانست

مربی تیم ملی کاراته معتقد است، اتفاقات تلخ اینچئون تکرار نمی‌شود و باید هر چهار کاراته‌کای تیم مردان را فینالیست دانست.

ایران آنلاین / با اشاره به شرایط خوب تیم ملی کاراته ایران برای حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، توضیح داد: نخستین حسنی که این تیم نسبت به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون دارد، تجربه بالایی است که ملی‌پوشان از چهار سال گذشته تا به امروز کسب کرده‌اند. همه کاراته‌کاهای تیم مردان سابقه حضور در این میدان بزرگ را دارند و تنها بهمن عسگری بازی‌های آسیایی را تجربه نکرده است. با این حال او نیز کاراته‌کای خوبی است که در تورنمنت‌ها و رویدادهای مختلف حضور داشته و تجربه زیادی را به دست آورده است.

او افزود: تیم ایران با توجه به توانایی بالای کاراته‌کاهای خود و تجربه آن‌ها می‌تواند نتیجه خوبی را کسب کند اما، کار در بازی‌های آسیایی سخت است چون همه کشورها بهترین‌های خود را اعزام می‌کنند. با این حال من فکر می‌کنم تیم ما از شرایط بهتری نسبت به رقبای خود برخوردار است. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، می‌توان هر چهار کاراته‌کای ایران را از فینالیست‌های این رقابت‌ها دانست.

مربی اسبق تیم ملی کاراته در مورد اتفاقات دور گذشته بازی‌های آسیایی توضیح داد: در بازی‌های آسیایی اینچئون شرایط خوبی در تیم ملی کاراته حاکم نبود و اتفاقات بدی رخ داد. تمرکز کافی را در اینچئون نداشتیم و همه تلاش می‌کردیم تا تیم را جمع و جور کنیم. با وجود همه فشارهایی که بر روی کادرفنی وجود داشت حال تلاش ما دو مدال طلا بود که با توجه به شرایط موجود در آن زمان نتیجه قابل قبولی است. با این حال اتفاقات رخ داده برای چهار سال گذشته است و الان تیم کاراته با تجربه‌تر شده، من فکر نمی‌کنم آن اتفاقات دوباره رخ دهد و نتیجه‌ای که حاصل خواهد شد به احتمال خیلی زیاد بهتر از اینچئون است.

روحانی با اشاره به این که کاراته در پانزده سال اخیر از ثبات خوبی در کسب نتایج خوب برخوردار بوده  است، در این باره توضیح داد: به نظر من اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، می‌توانیم چهار فینالیست و حتی طلا را در مسابقات کاراته کسب کنیم، اما شرایط موجود در مسابقات تاثیر بسیار زیادی در کسب این نتایج دارد. در این چند دوره کاراته بین سه کشور برتر جهان بوده است و بزرگترین مشکل کاراته ایران وجود حواشی و جو ناآرام است که اگر آن را کنترل کنیم قطعا می‌توان پیشرفت‌های بیشتری را در آن شاهد بود.

او افزود: البته وجود حواشی و نقدهای جامعه کاراته می‌تواند باعث پیشرفت شود، به شرطی که کنترل شده باشند و باعث ملتهب شدن جو کاراته نشود. اگر قرار است نقدی صورت بگیرد بهتر است بیشتر جنبه سازندگی داشته باشد تا این که خراب کردن یک فرد خاصی یا خود کاراته مد نظر من باشد.

مربی تیم‌ ‌ملی کاراته در مورد پیش‌بینی خود از عملکرد تیم بانوان در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، گفت‌: من خیلی زیاد در جریان تمرینات این تیم نبودم،  ولی همه این را می دانند که کاراته بانوان ایران پتانسیل‌ بالایی دارد و نسبت به سابقه‌ای که دارد پیشرفت چشمگیری در عرصه های بین‌المللی داشته‌ است. تنها چیزی که می‌توانم در مورد آنها بگویم ابراز امیدواری برای کسب نتایج خوب در جاکارتا است، چرا که آنها لیاقت جایگاه بالا در آسیا را دارند.

حسین روحانی در پایان این گفت‌وگو، اظهار کرد: در حال‌ حاضر کنار تیم حضور ندارم،  ولی همچنان حکم مربیگری تیم را دارم./ ایسنا

کپی