اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
با دستور مرکز ملی فضای مجازی

۱۱ هزار کانال غیر اخلاقی در هاتگرام و طلا گرام فیلتر شدند

۱۱ هزار کانال غیر اخلاقی  در هاتگرام و طلا گرام فیلتر شدند

مدیر تلگرام طلایی از مسدود کردن ۱۱ هزار کانال غیر اخلاقی در تلگرام خبر داد و گفت: لیست این کانال‌ها از سوی کمیسیون امنیت شورای عالی فضای مجازی به تیم فنی ما ارسال می‌شود و ما از طریق سیستم آن‌ها را فیلتر می‌کنیم.

ایران آنلاین /وی با بیان اینکه هوش مصنوعی سیستم ما موارد مشابه و شبیه لیست کمیسیون امنیت شورای عالی فضای مجازی را هم می‌بندد، افزود: کانال‌هایی  فیلتر می‌شوند  که دارای ذاتی خشونت آمیز و ترویج تروریسم و.. هستند.  البته  اگر هم کانالی به اشتباه فیلتر شود با برقراری تعامل مدیران کانال با مجموعه ما، امکان بازگرداندن و رفع فیلترینگ آن نیز وجود دارد.

 وی با بیان اینکه هر دو اپلیکیشن تلگرام طلایی و هاتگرام برای یک شرکت هسنتد و تنها تفاوت ظاهری با یکدیگر دارند، گفت:  «انسداد کانال‌های دارای مسائل اخلاقی که اتوماتیک توسط سیستم شناسایی می‌شود و البته مواردی هم هستند که به موجب خطای سیستم جا می‌مانند و مردم آن را گزارش می‌کنند

مدیر این دو اپلیکیشن گفت: دولت با فعالیت تلگرام‌طلایی و هاتگرام درشرایطی که برخی کانال‌ها براساس لیست کمیسیون امنیت شورای عالی فضای مجازی مسدود شده‌اند مخالفتی ندارد.

/خبرآنلاین

کپی