اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

بررسی مخاطرات سیلاب بجنورد در ژاپن

بررسی مخاطرات سیلاب بجنورد در ژاپن

بجنورد مرکز خراسان شمالی به عنوان پایلوت طرح ظرفیت سازی ستاد بحران در سیلاب ها به ژاپن معرفی شده و مخاطرات سیلاب این شهر در کلاس های بین المللی ستاد بحران این کشور بررسی می شود.

ایران آنلاین / «محید گریوانی»، مدیرعامل آتش نشانی بجنورد اظهار داشت: دوره آموزشی ستاد بحران شهریورماه امسال به مدت یک ماه در کشور ژاپن برگزار می شود. مقاله ارائه شده از محققان این شهر هم در فهرست منتخبان ارائه مقاله بین المللی قرار گرفته است.

گریوانی گفت: 7 نفر از شهرداران کشوربرای شرکت در کلاس های بین المللی ستاد بحران به کشور ژاپن اعزام می شوند و3 شهردار نیز به عنوان پایلوت حادثه های طبیعی، مقاله ارائه خواهند کرد. شهر زنجان به عنوان پایلوت طرح ظرفیت سازی بحران در برف و بوران، شهر کرمانشاه در زمینه زلزله و بجنورد در زمینه سیلاب به عنوان پایلوت انتخاب شده اند. بجنورد به عنوان پایلوت طرح مطالعه در حوزه سیلاب ها معرفی شده و بر همین اساس اداره کلاس در یک روز با نماینده شهرداری بجنورد است که در قالب ارائه مقاله در حوضه آبخیزداری و مدیریت بحران سیلاب خواهد بود.
وی افزود: گروه 7 نفره ایران، سوم شهریورماه به ژاپن اعزام می شوند و تا پایان این ماه در دوره فشرده آموزش ستادی در امر بحران را فرا می گیرند./ ایرنا

کپی