اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

مدیران مدرسه اجازه بستن قرارداد با افراد حقیقی و غیر مجاز برای سرویس مدارس را ندارند

مدیران مدرسه اجازه بستن قرارداد با افراد حقیقی و غیر مجاز برای سرویس مدارس را ندارند

نورعلی عباس پور، مدیر کل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیران مدرسه اجازه ندارند تا با افراد حقیقی و غیر مجاز برای حمل و نقل دانش آموزان قرارداد ببندند.

ایران آنلاین / نورعلی عباس پور در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه افتتاح سامانه پایش ناوگان دانش آموزی با بیان اینکه سامانه «سپند» امسال مبنای ساماندهی حمل و نقل دانش آموزی کشور است و دستورالعمل آن از جانب وزیر کشور و وزیر آموزش و پرورش ابلاغ شده است، اظهار کرد: دوره‌ای که در نظر گرفته شده است با حضور روسای ادارات انجمن اولیاء و مربیان سراسر کشور و کارشناسان فنی به منظور آموزش‌های تکمیلی و رفع مشکلات موجود است.

وی ادامه داد: اقدام بزرگی امسال با همکاری نزدیک وزارت کشور و آموزش و پرورش آغاز شده است زیرا در گذشته مشکلاتی وجود داشت و کارها در حوزه حمل و نقل دانش آموزی به صورت دستی انجام می‌شد و عوامل انسانی نیز دخیل بود که به واسطه این سامانه این مشکلات به حداقل رسید و این سامانه مسیر را برای خانواده‌ها، رانندگان و مدیران مدرسه هموار کرد.

مدیرکل دفتر انجمن اولیاء مربیان آموزش و پرورش اظهار کرد: جمعیت قابل توجهی از دانش آموزان از سرویس مدارس استفاده می‌کنند و حتی برخی از آنها نیز از سرویس‌های غیر مجاز استفاده می‌کنند؛ اما امسال به گونه‌ای برنامه ریزی شده است که مدیران مدرسه نمی‌توانند با افراد حقیقی و افرادی که مجاز نیستند قرارداد ببندند و حتما باید قرارداد آنها با شرکت‌های حمل و نقلی باشد و این شرکت‌ها نیز باید معیارهای آموزش و پروش را داشته باشند.

عباس پور اضافه کرد: قطعا باید ملاک‌ و معیارها در خصوص مسائل اخلاقی و تربیتی در نظر گرفته شود و افرادی که به عنوان رانندگان این ناوگان انتخاب می‌شوند بایستی این شرایط را داشته باشند همچنین هر مدرسه و واحد آموزشی چنانچه رضایتی از شرکت یا راننده نداشته باشد، در هر مرحله می‌تواند قرارداد را فسخ کند.

عباس پور در پایان صحبت‌هایش به موضوعات فرهنگی و سرویس مدارس نیز اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های فرهنگی در سرویس مدارس می‌تواند پیام‌های تربیتی برای دانش آموزان داشته باشد و بایستی از ظرفیت هر حوزه‌ای که می‌تواند در این راستا کمک کند نیز استفاده کرد./ ایسنا

کپی