اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
مدیر اجرایی کهریزک خبر داد:

کاهش اهدایی ها به کهریزک به خاطر شرایط بد اقتصادی

کاهش اهدایی ها به کهریزک به خاطر شرایط بد اقتصادی

مدیر اجرایی کهریزک با اشاره به اینکه ۸۵ درصد از هزینه های جاری توسط خیرین تأمین می شود، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی میزان کمک ها نیز کم شده است. این در حالی است که برای پرداخت هزینه های روزانه آسایشگاه به ۲۰۰ میلیون تومان نیاز داریم.

ایران آنلاین /یدالله رضایی در نشست خبری که دیروز در آسایشگاه کهریزک برگزار شد از توزیع روزانه ۶ هزار پرس غذا در آسایشگاه کهریزک خبر داد و گفت: با توجه به شرایط جامعه اگر کمک های مردمی کاهش پیدا کند، برای ارائه خدمات به سالمندان با مشکل مواجه می شویم.
وی با اشاره به اینکه ۱۷۵۰ معلول، سالمند و بیمار خاص در آسایشگاه نگهداری می شود، افزود: این افراد در طی روز خدمات ویژه و متنوعی نیاز دارند به طوری که روزانه ۲۰۰ میلیون تومان هزینه نگهداری آنها است.
مدیر اجرایی آسایشگاه کهریزک در مورد مراسم عید قربان در این آسایشگاه تأکید کرد: هر ساله این مراسم با حضور خیرین و نیکوکاران در آسایشگاه برگزار می شود به طوری که در سال ۹۵، ۱۵۰۰ رأس گوسفند و در سال ۹۶ نیز ۱۲۰۳ رأس گوسفند به آسایشگاه اهدا شد.
وی با اشاره به اینکه امسال با توجه به شرایط اقتصادی جامعه پیش بینی می شود میزان اهدایی ها کاهش پیدا کند، اما ما از مردم نیکوکار درخواست می کنیم همچنان به ما کمک کنند، وی افزود: مصرف ما معمولا ۵۰۰ رأس گوسفند است و مازاد آن را به مراکزی مانند کهریزک در استان های مختلف که محروم ارسال می کنیم.
رضایی با تأکید بر اینکه نیکوکاران می توانند از اذان صبح روز عید قربان نسبت به ادای نذر خود در آسایشگاه اقدام کنند، ادامه داد: در این روز، هنرمندان و ورزشکاران و چهره های مختلف سیاسی و اجتماعی نسبت به اجرای برنامه در کهریزک برای سالمندان و معلولان اقدام می کنند.
مدیر اجرایی آسایشگاه کهریزک با اشاره به اینکه دام های قربانی شده در همان روز بسته بندی و در اختیار افراد نیاز مند قرار می گیرد، یادآور شد: مابقی گوشت و مازاد بر مصرف در کهریزک به مراکز نگهداری سپرده می شود.
رضایی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد از هزینه های جاری توسط خیرین تأمین می شود، ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی میزان کمک ها نیز کم شده است. این در حالی است که برای پرداخت هزینه های روزانه آسایشگاه به ۲۰۰ میلیون تومان نیاز داریم.
مدیر اجرایی آسایشگاه کهریزک در خصوص مراقبت از منزل سالمندان نیز گفت: علاوه بر معلولان و سالمندانی که در آسایشگاه نگهداری می شوند به ۵۰۰ نفر از افرادی که در منازلشان هستند نیز برای مراقبت کمک می کنیم.
وی در مورد پرداخت هزینه های حامل های انرژی گفت: سال گذشته یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه آب و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه گاز مرکز بود که با همکاری شرکت های ذیربط توانستیم تاکنون ۸۵ درصد آن را پرداخت کنیم.
رضایی همچنین به سایر اقلام مورد نیاز آسایشگاه اشاره و تصریح کرد: سالانه ۸۰ تن برنج، ۲۰ تن شکر و ۱۷ تن قند مصرف می شود و همچنین ۶ هزار پرس نیز در سه وعده در روز غذا به افراد تحت پوشش در آسایشگاه توزیع می شود که پرداخت هزینه آنها از سوی خیرین تأمین می شود. همچنین تأمین وسایل گرمایشی و سرمایشی از دیگر مواردی است که خیرین تأمین می کنند که امیدواریم با توجه به شرایط، این کمک ها کاهش پیدا نکند چرا که زندگی بیماران، سالمندان و معلولان به این خدمات وابسته است./ایران

کپی