اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

محسنی بندپی بخشنامه ای برای انتصابات اعضای هیات مدیره در شرکت‌های زیرمجموعه صادر کرد

محسنی بندپی بخشنامه ای برای انتصابات اعضای هیات مدیره در شرکت‌های زیرمجموعه صادر کرد

انوشیروان محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور هماهنگی در انتصابات اعضای هیات مدیره ها و مدیران عامل شرکت ها و هلدینگ ها و موسسات وابسته بخشنامه ای صادر کرد.

ایران آنلاین /  انوشیروان محسنی بندپی  به منظور هماهنگی در انتصابات اعضای هیات مدیره ها و مدیران عامل شرکت ها و هلدینگ ها و موسسات وابسته این وزارتخانه بخشنامه ای صادر کرد.

متن این بخشنامه به شرح زیر است:

«همانگونه که واقفید بکارگیری بدون ضابطه افراد در سطوح مدیریتی شرکت ها و هلدینگ های تابعه، اساس هرگونه ناکارآمدی، منشاء فساد و تبعیض و لاجرم عامل تخریب و تضعیف اعتماد عمومی نسبت به اعتبار نظام مدیریتی کشور است.

بنابراین، در راستای ساماندهی مساله خطیر عزل و نصب ها، پایبندی به اصول تخصص گرایی و ضوابط شایسته سالاری و نظر به حساسیت و مطالبه قاطبه جامعه، تاکید مینمایم وفق بخشنامه شماره 93965 مورخ 15/5/97 و به منظور فراهم سازی فرصتهای برابر برای همه واجدین شرایط، انتخاب اعضای هیات مدیره ها و نیز مدیران عامل شرکتها و هلدینگهای تابعه و شرکتهای رده اول که مستقیماً به هلدینگ ها متصل هستند، صرفاً از طریق "فراخوان عمومی" و بررسی رزومه نخبگان صورت خواهد گرفت؛ در این خصوص لازم است گزینه منتخبِ کمیته انتصابات، به منظور تصمیم گیری نهایی، منضم به اسناد مثبته و پیوست گزارش دقیقِ فرایند انتخاب، به دفتر اینجانب ارسال شود. بدیهی است هر گونه انتصاب خارج از این فرایند، غیر قابل قبول است.

همچنین درخصوص انتصاب معاونین و مدیران بلافصل ستادی و اجرایی لازم است روسای محترم سازمانها، صندوق ها و موسسات وابسته پس از هماهنگی و اخذ تایید اینجانب اقدام نمایند.»/ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی