اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

دستگیری عامل انتشار تصاویر شخصی در ایلام

دستگیری عامل انتشار تصاویر شخصی در ایلام

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام از شناسایی و دستگیری فردی که در سایت های اینترنتی و صفحات شبکه های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی و مطالب کذب علیه یکی از شهروندان کرده بود، خبر داد.

ایران آنلاین /سرهنگ علی جمالی گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان مبنی بر اینکه در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام، تصاویر شخصی وی و خانواده اش منتشر شده و با درج شماره تلفن همراه و بیان مطالب توهین آمیز باعث هتک حیثیت وی و خانواده اش شده است، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام اقدامات فنی و تخصصی و پیگیری های اطلاعاتی لازم توسط کارشناسان این پلیس، متهم که یکی از نزدیکان شاکی بود در کمترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر شد.
رئیس پلیس فتای ایلام ادامه داد: متهم در مواجه با مدارک و مستندات موجود به جرم خود اقرار و انگیزه خود را انتقام جویی و هتک حیثیت شاکی بدلیل اختلافات خانوادگی و تسویه حساب شخصی با وی عنوان داشت.
سرهنگ جمالی تاکید کرد: مطابق ماده 17 قانون جرائم رایانه ای هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا موجب هتک حیثیت او شود، به حبس و جزای نقدی یا هر 2 مجازات محکوم خواهد شد.
وی اضافه کرد: شهروندان همواره مراقب اطلاعات خصوصی و شخصی و خانوادگی خود باشید زیرا ممکن است افرادی با انتشار تصاویر خصوصی‌ شما در فضای مجازی، درصدد سودجویی و هتک حیثیت، از شما برآیند.
سرهنگ جمالی گفت: پلیس فتا آمادگی مقابله با جرایم رایانه ای را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مشاهده با جرایم مشابه یا سایر جرایم رایانه ای مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند./پلیس
 

کپی