اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

جنجال بر سر قطع دسترسی سران سیا به اطلاعات/ انتقاد شدید جان برنان از رئیس جمهور آمریکا

جنجال بر سر قطع دسترسی سران سیا به اطلاعات/ انتقاد شدید جان برنان از رئیس جمهور آمریکا

به دنبال لغو مجوز امنیتی «جان برنان»، رئیس سابق سازمان سیا برای دسترسی به اطلاعات محرمانه کاخ سفید از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، وی روز گذشته (جمعه) رئیس جمهور این کشور را به باد انتقاد گرفت.

ایران آنلاین /او در مصاحبه با شبکه ام اس ان بی سی اعلام کرد: اینکه او از مجوز امنیتی یک مأمور سابق سازمان سیا برای گروکشی استفاده می کند، نشان می دهد که او در حال سوء استفاده از قدرت است. من فکر می کنم که او واقعا از قدرتی که دارد سوء استفاده می کند.

وی در ادامه افزود: «من فکر می کنم که این کشور به خاطر کارهایی که آقای ترامپ انجام داده است و می خواهد انجام بدهد، در بحران قرار گرفته است. نمایندگان جمهوری خواه کنگره هم همینطور هستند و باید در انتظار وقوع یک فاجعه دیگر در کشور باشند.

رئیس سابق سازمان سیا در ادامه با اشاره به مسئله لغو مجوز امنیتی اش از سوی دونالد ترامپ اعلام کرد که قصد دارد کاری کند که مانع از انجام این نوع اقدامات توهین آمیز از سوی ترامپ شود.

ترامپ روز چهارشنبه با لغو مجوز امنیتی جان برنان برای دسترسی به اطلاعات محرمانه، جامعه اطلاعاتی این کشور را در شوک فرو برد. کاخ سفید چند روز پیش اعلام کرد رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفته است مجوز امنیتی جان برنان و تعدادی از مقامات سابق اطلاعاتی را لغو کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در حساب توییتر هم از جان برنان به عنوان «لکه ننگی برای کشور» یاد کرد. نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا هم این اقدام ترامپ را تلاشی تأسف برانگیز برای ساکت نگه داشتن منتقدانش توصیف کرد.

برنان که رئیس سازمان سیا در دولت باراک اوباما بود، از جمله منتقدان سرسخت دونالد ترامپ به دلیل ارتباط او با روسیه است. تعدادی از مقامات سابق اطلاعاتی آمریکا با انتشار خبر احتمال لغو مجوز امنیتی شان اعلام کردند که ترامپ نباید برای انتقام از برنان، مجوز امنیتی دیگر مقامات را هم لغو کند. این در حالی است که کاخ سفید اعلام کرد لغو مجوز امنیتی جان برنان اقدامی تلافی جویانه نبوده و به خاطر «دروغگویی های» او انجام شده است.  / باشگاه خبرنگاران

کپی