اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
سید علی مرعشی خبر داد:

بیماران بستری با آمبولانس به عرفات می‌روند

بیماران بستری با آمبولانس به عرفات می‌روند

سید علی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت از ارائه خدمات تخصصی به زائران توسط بیمارستان‌های صحرایی عرفات و منا در ایام تشریق خبر داد.

ایران آنلاین / سید علی مرعشی از آمادگی گروه پزشکی حج برای خدمات دهی در ایام تشریق خبر داد و اظهار داشت: در ایام تشریق که از هفتم تا دهم ذی الحجه است، مرکز پزشکی حج برنامه مفصلی در ابعاد مختلف دارد و همزمان به دلیل اینکه بیمارستان مکه فعال است تعدادی از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در بیمارستان مکه مکرمه مستقر هستند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت درباره زائرانی که نیاز به عمل جراحی دارند، گفت: زائران با ریسک بالا که نیاز به عمل جراحی دارند در روز هشتم ماه ذی الحجه از کاروان‌ها تحویل گرفته می‌شوند و این زائران در کمیسیون‌های وقوف اضطراری در روزهای 5 و  6 ذی الحجه توسط کادر پزشکی مجرب انتخاب و در روز هشتم این ماه با آمبولانس و اتوبوس‌های مجهز همراه با کادر پزشکی به عرفات وقوف خواهند کرد.

مرعشی تصریح کرد: در منا به دلیل حضور زائران در شب دهم ذی الحجه پزشکان خانم همراه با زائران خانم در منا حضور خواهند داشت، همچنین به زائران اهل سنتی که در منا حضور دارند، خدماتی توسط پزشکان اهل سنت داده خواهد شد و در مسیر جمرات پزشکان ما  همراه با هر 500 زائر به جمرات اعزام خواهند شد و تا پایان مسیر همراه آنان خواهند بود./ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی