اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

برایان هوک:

استراتژی جدید ترامپ، اتخاذ رویکردی جامع علیه ایران است

استراتژی جدید ترامپ، اتخاذ رویکردی جامع علیه ایران است

استراتژی جدید رییس جمهور (آمریکا) اتخاذ یک رویکرد جامع برای رسیدگی به تمام تهدیداتی است که ایران علیه صلح و امنیت آمریکا و متحدانش در سراسر دنیا ایجاد می‌کند/ از دسامبر گذشته با کشورهای مختلف و به خصوص متحدان اروپایی‌مان وارد مذاکراتی برای رفع نواقص و کاستی‌های توافق هسته‌ای شده‌ایم به گونه‌ای که فراتر از موضوع هسته‌ای بلکه نگرانی‌های دیگر درباره ایران را نیز شامل شود

ایران آنلاین /   برایان هوک با تکرار ادعاهای بی‌اساس واشنگتن علیه کشورمان گفت که وظیفه کارگروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا هماهنگ کردن تمامی اقدامات در رابطه با تهران در دولت آمریکاست.

به گزارش ایسنا، برایان هوک که به تازگی از سوی مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به عنوان رییس کارگروه اقدام ایران در این وزارتخانه منصوب شده است، در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز مدعی شد: استراتژی جدید رییس جمهور (آمریکا) اتخاذ یک رویکرد جامع برای رسیدگی به تمام تهدیداتی است که ایران علیه صلح و امنیت آمریکا و متحدانش در سراسر دنیا ایجاد می‌کند.

هوک ادامه داد: وزیر پمپئو نیز کارگروه ایران را تشکیل داده است که وظیفه هماهنگ کردن اقدامات در خصوص ایران در تمامی وزارتخانه‌ها و نهادهای زیرمجموعه در دولت آمریکا را به عهده دارد.

این مقام آمریکایی در ادامه ادعاهای خصمانه و واهی خود درباره کاربرد گروه اقدام ایران، گفت: هدف از کمپین اعمال فشار علیه ایران جلوگیری از دستیابی این کشور به پولی است که برای فعالیت‌های خود در زمینه‌ برنامه موشکی‌اش حمایت از تروریسم و دیگر اقداماتی که منطقه را بی‌ثبات می‌کند، نیاز دارد. به همین دلیل است که ما روی این هدف متمرکز شده‌ایم.

وی همچنین مدعی شد: رییس جمهور (آمریکا) علاوه بر این یک آینده بهتر را برای ایران در نظر دارد به شرط آنکه این کشور به معنای واقعی رفتار خود را تغییر دهد. ما براین باوریم که مردم ایران خواهان همان چیزی هستند که آمریکایی‌ها خواستارش هستند.

برایان هوک با اشاره به خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای، گفت: ما به ویژه از دسامبر گذشته با کشورهای مختلف و به خصوص متحدان اروپایی‌مان وارد مذاکراتی برای رفع نواقص و کاستی‌های توافق هسته‌ای شده‌ایم به گونه‌ای که فراتر از موضوع هسته‌ای بلکه نگرانی‌های دیگر درباره ایران را نیز شامل شود.

وزیر امور خارجه آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد که این وزارت‌خانه کارگروهی را برای رسیدگی به مسائل ایران تشکیل داده و برایان هوک مشاور سیاسی ارشد آمریکایی، مسئول هدایت این کارگروه خواهد بود.

تصمیم به تشکیل کارگروه امور ایران در وزارت امور خارجه آمریکا پس از آن صورت گرفت که واشنگتن مصمم به تشدید فشار بر جمهوری اسلامی ایران شد تا به برنامه هسته‌ای‌اش پایان دهد و از آنچه حمایت از گروه‌های شبه‌نظامی در منطقه خوانده شده، دست بردارد.

پمپئو در این باره گفت که هوک وظیفه هماهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی فعالیت‌های وزارت امور خارجه آمریکا را در رابطه با ایران به عهده خواهد گرفت.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در آغاز سال جاری میلادی ۲۰۱۸ اعلام کرد که حاضر به پایبندی به توافق هسته‌ای با ایران نیست و چون ایران بنابر ادعای او، موجب ایجاد بی‌ثباتی در منطقه خاورمیانه می‌شود، بار دیگر تحریم‌ها را علیه این کشور اعمال می‌کند.

آمریکا اعلام کرده است که تنها در صورتی حاضر به رفع تحریم‌ها علیه ایران است که توافق هسته‌ای شرط‌هایی سخت‌تر را برآورده سازد.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در آخرین اظهارات خود با بیان این که آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند یک فضای روانی علیه ایران ایجاد کنند، تاکید کرد: آنها در موضوع مذاکره جدی نیستند. به قول آقای رئیس‌جمهور اگر آنها به دنبال مذاکره بودند چرا پل‌های قبلی را خراب کردند. برای برجام دو سال با آنها مذاکره شد. آمریکایی‌ها بیشتر به دنبال فضای روانی هستند و مردم ما نیز هوشیارتر از این هستند که این فضای روانی بر آنها تاثیر بگذارد./ 

کپی