اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

محاصره غزه و بازسازی آن در مراحل پایانی است

محاصره غزه و بازسازی آن در مراحل پایانی است

حسام بدران، از رهبران حماس طی کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت که این جنبش دعوت‌نامه‌ای را از طرف مقامات مصر برای سفر به قاهره به منظور ادامه مذاکرات درباره آشتی ملی، راه‌های پایان دادن به محاصره غزه و بازسازی آن دریافت کرده است.

ایران آنلاین /یکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که این جنبش دعوت‌نامه‌ای را از طرف مقامات مصر برای سفر به قاهره به منظور ادامه مذاکرات درباره آشتی ملی، راه‌های پایان دادن به محاصره غزه و بازسازی آن دریافت کرده است.

بدران افزود: هیئت حماس جلسات مختلفی را با برادران مصری و احزاب مختلف فلسطینی برگزار کرده است. این مذاکرات بر ضرورت دستیابی به مصالحه فلسطینی بر اساس مشارکت کامل ملی به منظور دستیابی به یکپارچگی ملت فلسطین و تقویت استقامت و پایداری در برابر رژیم غاصب اشغالگر متمرکز بود.

وی در ادامه تاکید کرد: همچنین در این گفت‌وگوها به راه‌های ایجاد یک محیط مناسب فلسطینی برای دستیابی به اهداف مذکور از جمله تحقق آشتی ملی و اجرایی کردن تصمیمات اتخاذ شده در توافقنامه بیروت در ژانویه ۲۰۱۷ پرداخته شد.

این رهبر حماس ادامه داد: ما همچنین در دیدار با برادران مصری درباره مکانیسم‌های ایجاد آتش‌بس میان حماس و اسرائیل رایزنی کردیم.

به گفته بدران، در این دیدارها قرار بر آن شده که احزاب ملی فلسطین بلافاصله بعد از عید قربان جلسات خود در قاهره را از سر بگیرند.

از سوی دیگر، خلیل الحیه، از دیگر رهبران حماس اعلام کرد که تلاش‌های مصر، سازمان ملل و قطر برای دستیابی به توافق آتش بس میان حماس و اسرائیل وارد مراحل پایانی خود شده است.

وی طی گفت‌وگو با المیادین تاکید کرد که در صورت وجود شروط سیاسی هیچ‌گونه صحبتی درباره آتش‌بس وجود نخواهد داشت.

خضر حبیب، از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز طی گفت‌وگو با المیادین از جهان خواست تا مسؤولیت خود در قبال رفع محاصره غزه را بر عهده بگیرد.

وی گفت: مشارکت هزاران فلسطینی در راهپیمایی بزرگ بازگشت بیانگر پیام‌های متعدد و روشنی از جمله ضرورت وحدت ملی فلسطین است.

در همین راستا، ماهر مزهر، عضو کمیته مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) نیز تاکید کرد: درخواست انتقال راهپیمایی بازگشت از ۲۰۰ متری مرزهای نوار غزه به ۷۰۰ متری آن قابل قبول نیست و راهپیمایی بازگشت همچنان ادامه دارد.

طلال ابو ظریفه، عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین هم ضمن رد این مساله که همیشه سلاح مقاومت روی میز مذاکرات باشد، اظهار داشت: هنوز خیلی زود است که بگوییم مذاکرات قاهره به امضای یک توافقنامه خواهد انجامید.  / ایسنا

کپی