اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

افزوده شدن حالت محرمانه به «جی میل»

افزوده شدن حالت محرمانه به «جی میل»

اگر شما هم از کاربران اسنپ چت باشید مطمئنا کنترل پیام های ارسال شده و پاک کردن آنها در صورت دلخواه را یکی از مزیت های اصلی آن می دانید؛ موضوعی که در جدیدترین به روزرسانی «جی میل» مورد توجه شرکت گوگل قرار گرفت.

ایران آنلاین /با کمک این به روزرسانی که برخی آن را حالت محرمانه جیمیل می نامند، کاربران می توانند اطلاعات جی میل خود را در عرض 3 ثانیه پاک کنند. در واقع کاربر زمانی را برای ایمیل مشخص کنید تا محتویات ایمیل و پیام های ارسالی وی به طور خودکار در زمان مشخص شده حذف شود. به این ترتیب پیام هایی که علاقه ای ندارید دست هیچ کسی به آنها برسد از دسترس هکرها دور می ماند.

برای فعال کردن این قابلیت باید روی دکمه ایمیل جدید کلیک کنید و پس از آن از قسمت سه نقطه تنظیمات، گزینه تازه اضافه شده «Confidential Mode» را انتخاب کنید. با انتخاب این حالت می‌توانید برای ایمیل خود، تاریخ انقضا و یک کلمه عبور مشخص کنید.

البته ذکر این نکته درباره ایمیل‌های محرمانه ضروری است که هنگامی که ایمیل برای مخاطب فرستاده شد، دیگر نمی‌توان زمان نابود شدن آن را تغییر داد پس در تعیین زمان پاک شدن ایمیل باید دقت کنید. گفتنی است که ویژگی جدید این سرویس در حال حاضر بدون آپدیت کردن اپلیکیشن Gmail در دسترس است.

کپی