اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

زمین خواران لودر ماموران شهرداری اهواز را به اتش کشیدند

زمین خواران لودر ماموران شهرداری اهواز را به اتش کشیدند

دو نفر از عوامل اجرائیات شهرداری اهواز که جهت تخریب یک ساختمان تصرفی اقدام کرده بودند، توسط متصرفان زمین خوار مصدوم و دچار سوختگی شدند.

ایران آنلاین /مجتبی یوسفی شهردار منطقه 3 اهواز با اشاره به درگیری تعدادی از افراد زمین خوار با عوامل اجرائیات شهرداری ، با بیان اینکه بحث زمین خواری در برخی مناطق اهواز مخصوصا منطقه سه شهرداری بسیار جدی است، اظهار کرد: بعد از ظهر روز گذشته (۲۵ مردادماه) دو نفر از ماموران اجرائیات شهرداری با حکم قضایی جهت تخریب یک ساختمان تصرفی به منطقه فرهنگیان رفتند.

وی افزود: با حضور ماموران اجرائیات، این افراد زمین خوار به عوامل اجرائیات حمله ور شده و روی لودر و سرنشینان آن بنزین ریخته و لودر را آتش زدند.

شهردار منطقه 3 اهواز ادامه دارد: در این حادثه دو نفر از عوامل اجرائیات دچار سوختگی ۵۰ درصدی و ۳۰ درصدی شدند.

یوسفی تصریح کرد: فرد متصرف بعد از آتش زدن لودر و سرنشین آن اقدام به تیراندازی کرد و پس از آن نیز به سمت ساختمان شهرداری منطقه 3 اهواز حمله ور شد که درب ورودی شهرداری آسیب دیده و کنده شده است.

وی خاطرنشان کرد: برخی از مردم فکر می کنند که زمین خواران افرادی بی بضاعت هستند در حالی که برخی از این افراد در حال ساخت و ساز ملک های تجاری هستند. این فرد متصرف نیز سابقه زمین خواری دارد و تاکنون هشت ملک تجاری احداث کرده است.

یوسفی گفت: شهرداری ضابط قضایی نیست و تنها می‌تواند اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از تصرفات انجام دهد یا در صورتی که زمینی از املاک مسکن و شهرسازی و یا ارگانی دیگر به این سازمان داده شود، از آن حفاظت و نگهداری کند.

شهردار منطقه 3 اهواز اظهار کرد: این تصرفات سرانه عمومی هستند که جزو املاک مسکن و شهرسازی محسوب می‌شوند و باید به پارک و درمانگاه و بیمارستان و مدرسه تبدیل شوند./ ایسنا 

 

کپی