اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
وزیر ارتباطات:

پارازیت،ارتباطی با آنتن دهی تلفن همراه ندارد

پارازیت،ارتباطی با آنتن دهی تلفن همراه ندارد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به استان بوشهر ‌گفت: پیرو دریافت گزارشاتی مبنی بر ارسال حد بالایی از پارازیت ها کارشناسان سازمان تنظیم مقررات در استان بوشهر حاضر شدند و به صورت میدانی اقدام به اندازه گیری میزان تشعشعات در این استان کردند.

ایران آنلاین /محمد جواد آذری جهرمی افزود: سلامت مردم بسیار مهم است و مسئولان در قبال آن مسئولیت دارند اما فکر نمی کنم پارازیت ها بر وضعیت آنتن دهی تلفن همراه تاثیر بگذارد.

وی با بیان اینکه گزارش اندازه گیری ها به سازمان انرژی اتمی به عنوان دستگاه مسئول اعلام نتایج ارسال شده است، افزود: منتظر اعلام نتایج آن از سوی سازمان انرژی اتمی هستیم.

وزیر ارتباطات همچنین ارسال پارازیت در شهرستان گناوه را موضوع مربوط به مسئولان این شهرستان دانست و‌ افزود: فرماندار باید در شورای تامین پیگیر این موضوع شود.

آذری جهرمی همچنین اظهار کرد: بنا داریم اندازه گیری های تشعشعات امواج را احتمالا در هفته دولت به صورت آنلاین در سامانه ای در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر کنیم تا بر اساس آن، وضعیت هر شهر مشخص باشد. البته در مورد پارازیت نه باید بزرگنمایی صورت گیرد و نه براحتی از کنار آن عبور کرد چراکه مسئولان کشور نسبت به حفظ سلامت مردم مسئولیت دارند.

وزیر ارتباطات اثرگذاری پارازیت را با وضعیت آنتن دهی تلفن همراه بی ارتباط دانست و افزود: در این مورد شفاف سازی صورت نمی گیرد و پاسخ دهی نمی شود بنابراین در چنین شرایطی هر چیزی را به آن نسبت می دهند ولی باید توجه داشت که موضوع سلامت مردم اهمیت دارد.

/ایلنا

کپی