اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

دادگاه پاکستان حکم بازداشت آصف علی زرداری را صادر کرد

دادگاه پاکستان حکم بازداشت آصف علی زرداری را صادر کرد

یک دادگاه رسیدگی به جرائم بانکی در پاکستان، حکم بازداشت آصف علی زرداری، رئیس جمهوری پیشین این کشور و از اعضای کنونی مجلس ملی را صادر کرد.

ایران آنلاین / به گزارش رادیو پاکستان، حکم بازداشت زرداری به جرم پولشویی ۳۵ میلیارد روپیه ای صادر شده است.

آژانس تحقیقاتی فدرال (FIA) پاکستان، نیمه دوم تیرماه سال جاری زرداری رئیس جمهوری پیشین و سرپرست حزب مردم (PPP) و خواهرش «فریال تالپور» را به جرم پولشویی، ممنوع الخروج اعلام کرد.
براساس جزئیات، این حکم در دادگاه عالی و در ارتباط با رسیدگی به پرونده تحقیقات درباره حساب‌های صوری و انتقال چندین میلیارد پول به حساب‌های زرداری و ‘فریال تالپور’ خواهر وی صادر شد.
البته «فرحت الله بابر» عضو ارشد حزب مردم پاکستان و ‘فاروق نائیک’ سخنگوی این حزب (PPP) امروز جمعه در واکنش به انتشار خبر صدور حکم بازداشت زرداری در رسانه ها اعلام کردند که هیچ حکم جلبی ازسوی دادگاه علیه وی صادر نشده است، بلکه دادگاه، حکم جلب متهمان متواری را صادر کرده است.
دولت حزب مردم (PPP) در زمان نخست وزیری بی نظیر بوتو، دو بار به جرم فساد اقتصادی و اختلاس فرو پاشید و سپس با ترور بی نظیر بوتو، آصف علی زرداری همسرش ریاست حزب را به دست گرفت.
درحال حاضر «بلاول بوتو زرداری» فرزند مشترک بی نظیر و آصف علی زرداری، رئیس حزب مردم پاکستان است و آصف زرداری و پسرش در انتخابات اخیر مجلس ملی این کشور به عنوان منتخبان مردم انتخاب شدند./ ایرنا

کپی