اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

تسلیت شاعرانه وزیر ارتباطات برای عزت الله انتظامی

تسلیت شاعرانه وزیر ارتباطات برای عزت الله انتظامی

محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیامی احساسی درگذشت انتظامی را تسلیت گفت. در بخشی از این پیام آمده است : بعضی افراد آنقدر به حرفه خویش با عشق می نگرند که میان زندگی و حرفه‌شان نمی توان تفکیکی قائل شد. آقای بازیگر از تبار آنان بود که زندگی را زیبا بازی و کام مردم ایران را بارها شاد کرد. به احترام این مرد بزرگ می ایستم و به روزی می اندیشم که به فرهنگ کار و تلاش در کشورمان از منظری که آقای بازیگر می دید و می اندیشید نگاه کنیم.

ایران آنلاین /آذری جهرمی در اینستاگرام نوشت:

"امروز در بوشهر و در جلسه شورای اداری شهرستان گناوه خبر درگذشت عزت سینمای ایران، استاد عزت‌الله انتظامی را شنیدم. ناخوداگاه فکرم به پرواز در آمد. رفتم به دنیای درون مشدحسن در فیلم گاو، به داستان هزار دستان اندیشیدم، ناصرالدین شاه اکتور سینمایی، کمال الملک، حاجی واشنگتون، شیر سنگی، کشتی آنجلیا، روسری آبی، روز واقعه، گاو خونی، اجاره نشین ها و جاده ابریشم آبی را به یاد آوردم. به فیلم های کارگردان مولف، علی حاتمی که چند روز پیش سالگرد تولدش بود و با بازی بی نظیر عزت‌الله شکل می گرفت اندیشیدم.

بعضی افراد آنقدر به حرفه خویش با عشق می نگرند که میان زندگی و حرفه‌شان نمی توان تفکیکی قائل شد. آقای بازیگر از تبار آنان بود که زندگی را زیبا بازی و کام مردم ایران را بارها شاد کرد. به احترام این مرد بزرگ می ایستم و به روزی می اندیشم که به فرهنگ کار و تلاش در کشورمان از منظری که آقای بازیگر می دید و می اندیشید نگاه کنیم.

هر که در هر کار با عشق یار / کار او باقی است اندر روزگار

روحش شاد و یادش گرامی باد."

  تسلیت شاعرانه وزیر ارتباطات برای عزت الله انتظامی

تسلیت شاعرانه وزیر ارتباطات برای عزت الله انتظامی

کپی