اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

حق کشف برای کشف‌کنندگان انبار احتکار کالاها

حق کشف برای کشف‌کنندگان انبار احتکار کالاها

پس از کشف چند انبار بزرگ احتکار مواد غذایی و لوازم خانکی نقاط مختلف خراسان شمالی استاندار این استان پیشنهاد داد برای کشف انبارهای غیر مجاز کالا از مردم کمک گفته شود و در صورت نیاز برای آنها حق الکشف پیش‌بینی شود.

ایران آنلاین /برخی از انبارهای بزرگ نگهداری غیرمجاز کالاها در چند روز گذشته در نقاط مختلف خراسان شمالی کشف شده و این موضوع نشانگر وجود پدیده احتکار در استان است.

کشف یک انبار بزرگ نگهداری اقلام دارویی، بزرگ‌ترین و نخستین کشف احتکار در استان بود. پس از آن چندین انبار خوراکی، کاغذ، لوازم خانگی و حتی پیاز نیز در استان خراسان شمالی کشف شد.

دادستان مرکز استان با انتقاد از وضعیت بانک اطلاعاتی و نظارت بر نحوه انبار کردن کالاها در استان گفت: در این موضوعات ضعف‌هایی وجود داشته و این باعث احتکار کالاها شده است.

پس از کشف این انبارها، استاندار خراسان شمالی روز گذشته در نشست کارگروه رفع موانع تولید استان با اشاره به وجود پدیده احتکار کالا در استان، اظهار داشت: آنانی که امروز شروع جنگ اقتصادی را قبول دارند، باید بدانند که افسران این جنگ بخش خصوصی و تولید کنندگان هستند و تعطیلی یک واحد تولیدی در واقع افزایش مشکلات اقتصادی و به ویژه برای دولت و در ادامه بروز مشکلات و آسیب‌های اجتماعی است.

خباز با اشاره به کشف کالاهای احتکار شده در چند روز اخیر صریحا دستور داد: کالاهای کشف شده برای ایجاد ثبات و آرامش هر چه سریع‌تر وارد بازار شوند تا علاوه بر فراوانی محصولات در بازار شاهد کاهش قیمت کالاها باشیم.

وی افزود: برای کشف انبارهای غیر مجاز کالا از مردم کمک بگیرید و در صورت نیاز حق الکشف پیش‌بینی کنید؛ بنده اعتقاد دارم با کمک مردم می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

خباز ادامه داد: ما مسلمان هستیم و خون هزاران شهید را پشت سر داریم اما امروز شاهد زیر پا گذاشتن وجدان از سوی برخی منفعت طلبان هستیم که در شرایط بد اقتصادی کالای مورد نیاز مردم را برای دریافت پول بیشتر احتکار می‌کنند و بنده سکوت را جایز نمی‌دانم./ تسنیم

کپی